e
sv

Crawler Karavan Tanıtım İnceleme

avatar

Gökhan Çelikbilek

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Crawler Offroad Karavan ne malı? Tamamı ile Türkiye de üretilen Türk malı bir Karavan. Ekşi sözlük de yazıl yorumları okumak isterseniz Buradan ulaşabilirsiniz. Crawler fiyatları ve modelleri farklı seçenekler halinde müşterilere sunulmaktadır.

Crawler Offroad Karavan Dış Görünüm

Doğada gezmek için sizin için tam biçilmiş bir karavan modeli Crawler Çekme Karavan. Crawler tamamı ile yerli bir karavan muhtemelen çoğu kişi bu markayı yabancı bir karavan olarak düşünmekte isminden dolayı.

İÇ DONANIM

Crawler Çekme Karavan Modelleri Offroad Karavan yapısal itibariyle macera ve doğa tutkunları düşünülerek tasarlanmış olup arazi karavan tipleri arasındadır. Crawler arka kapısı üzerinde bulunan bir yedek lastik ile yana açılıp yaşam alanına girilmektedir. Kilitli olan kapısı ile güvenlik karavan içinde sağlanmaktadır. Kapısı iki parça olarak açılmaktadır alt kısıma inen kapı uzantısı ile karavan içine giriş çok daha basit ve kolay olmaktadır.

Kontrol Paneli

Kontrol Paneli

Kapı girişinin solunda bulunan gösterge paneli ile tüm elektrikli karavan ekipmanları kontrol edebiliyorsunuz. Aydınlatma sistemleri, Hidrofor, Buzdolabı, Su seviyesi ve Crawler içinde bulunan şarj cihazlarının kapasitelerini gösteren tüm kontrol bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. Güneş paneli ile ilgili gösterge bilgileri de aynı şekilde kontrol paneli üzerinden görülmektedir.

Ayrıca Crawler sizin rahatlığınızı da düşünmektedir. Karavan içinde bulunan aydınlatma birimlerini uzaktan kontrol ünitesi ile uzaktan yönetebilirsiniz. Ayrıca Karavan içinde birçok USB giriş noktası ile telefon ve diğer elektronik ürünlerinizi rahatça şarj edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Motokaravan Nedir Özelikleri Avantajları

Isıtma Sistemi

Crawler Karavan içinde ısıtma sistemi olarak ön tarafta bulunan Dizel ısıtma sistemi ile araç içinde kamp alanlarında rahat bir şekilde ortam sıcaklığını sağlayabilirsiniz. Süspansiyon Ayarları için ayrı modüler kontrol üniteleri.

Açılır Tavan

Genişletilebilir Açılır Tavan

Offroad karavan modelleri arasında olan Crawler doğada kamp yapmanız için size geniş bir yaşam alanı sumaktadır. Kompakt yapısı sayesinde konaklama yapacağınız yerlerde aracın üst kısmı açılır şekilde yukarıya itilerek Karavan içinde alan genişletilmiş olmaktadır. Ayrıca her iki tarafta Karavan sineklik perdesi ile sivrisineklerden korunabilirsiniz. Amortisörlü olması sayesinde tek elle bile kaldırılabilmektedir.

Masa & Balık Tutucu

Karavan içinde bulunan alanlar arasında doğada ihtiyacınız olan Olta takımı ve avlanmak için silahınızın sabitlenmesi için gerekli olan noktaları görebilirsiniz. Ayrıca araç içinde bulunan masa hem içeride hemde dışarıda kullanıma müsait olan portatif bir yapıya sahiptir. Masa açılması ile beraberinde Crawler içinde 6 kişilik bir alan içinde rahat bir sohbet yapabilirsiniz.

Camlar

Karavan Offroad Cam

Crawler içinde hem sağ hemde solda iki tane cam bulunmaktadır. Camlar dışarıdan gelecek güneş ışıklarını engellemesi ve güvenlik sağlaması için film tabakası ile karartılmış bir yapıya sahiptir. İçeriden dışarısı rahat gözükmesine karşın dışarıdan içerisi rahat gözükmemektedir.

Eşya Saklama Alanları

Eşya Saklama Alanı

Crawler içinde bulunan oturma alanlarının yanında bulunan çıkıntılara yerleştireceğiniz Masa ile karavan içinde yatağınız hazır oluyor. Basit ve kullanışlı bir yapıya sahip olan Yatak 1.80 – 2.50 ölçülerinde gerçekten de geniş bir yatağa dönüşüyor. Ön tarafta bulunan alandan da gene bir yatak oluşarak 2 – 3 kişinin yatabileceğini bir alan oluşmakta.

Yatak Dönüşümü

Karavan içinde olmazsa olmazlar arasında eşya alanlarıdır Crawler bu konuda tecrübesini konuşturmuş ve eşya saklama alanlarının dizaynlar gerçekten başarılı. Fermuarlı olan saklama alanları offroad karavan için gerçekten de uyumlu bir yapıya sahip. Sağ ve sol kısımda bulunan alanlar tamamı ile eşyalarınızı muhafaza edecek yapıya sahip. Ayrıca aracın arka kısmında 4 adet valiz koyma alanı da düşünülmüş. Araç içinde birçok saklama alanı bulunmakta.

İlginizi Çekebilir  Hotomobil Karavan incelemesi

Su Depoları

Karavan içinde araç tipine göre değişmekle beraberinden yaklaşık olarak 100 veya 150 litrelik Temiz su depoları bulunmakta. Karavanın tam ortasında Webasto ve su depolarının hidroforları bu alanda bulunmakta. Özellikle Su depolarının konumlarını her iki kısma dağıldığı için Karavanın Offroad ve asfalt yollarda dengeli ve stabilizesi yüksek bir seyir sağlamakta.

DIŞ DONANIM

Yedek Bidonlar

Crawler Offroad Karavan dış alanında aracın arka kısmında iki adet Yedek Bidon bulunmakta bu bidonları dilerseniz Temiz su koyabilir veya yakıt için kullanabilirsiniz. Muhtemelen su için gereksiz olacaktır araç içinde bulunan su depoları sizlere fazlası ile yetecektir.

Aracın her iki tarafında Tente bulunmakta Sol ve Sağ kısımda Tenteleri açmak isterseniz size takribi olarak 2 metrelik bir gölge alan oluşturmaktadır. Demir borular ile sabitlenen Tente gerçekten te ihtiyacınızı karşılayacak yapıda.

Erzak Muhafaza Alanları

Crawler Karavan Dış Görünümü

Aracın içinde kullanacağınız Erzaklar (Makarna, Un, Fasulye vb.) aracın iç kısmından da ulaşabileceğiniz gibi aracın dışında da basit ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Dışarda yemek yapmak gerçekten de basit. Karavan içine girmeden dışarıdan tüm yemek malzemesi ihtiyaçlarına ulaşabilirsiniz.

Dışarıda Tuvalet ve Banyo

Evet Offroad yapısına uygun olarak aracın sağ kısmında pencere üzerinde bir aparat göreceksiniz. Bu aparat açılarak Tuvalet olarak kullanılabilen bir yapıya dönüşmekte. Oldukça basit olan kullanımı ile doğada ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Kaset tipi tuvaletler ile çok rahat bir şekilde Banyo veya WC ihtiyacınızı korunaklı olarak çözümleyebilirsiniz. Ayrıca oluşan kabin üzerinde Dış Duş aparatı ile rahatça duşunuzu alabilirsiniz.

Dış Saklama Alanları

Crawler Offroad Karavan ön kısmında bulunan alanda saklama noktaları bulunmaktadır. Kaset tuvalet, masa, sandalye vb. birçok eşyanızı bu alan içinde saklayabilirsiniz. Oldukça geniş bir alana sahip olan bu kısım Karavanın her iki tarafından da açılabilmekte olup yükleme için gerçekten de size kolaylık sağlamakta.

İlginizi Çekebilir  Çekme Karavan Nedir ?

Dış kısımda yani aracı bağladığınız alan üzerinde Bisiklet taşıma aparatı bulunmakta. Buda oldukça güzel bir detay olup özellikle Doğada bisiklet ile dolaşmak isteyen doğaseverlerin tercih edeceği bir detay. Karavanın alt yapısı ALKO şase üzerine oluşturulmuş. Ayrıca ön kısımda Tüp ve Karavan ısıtma sistemi için Vebasto için slim yakıt tankı kullanılmış.

Mutfak Alanı

Offroad Karavan Modelleri

Karavanın ön tarafında Bisiklet taşıma alanın alt kısmında mutfak için tüp kısmı bulunmaktadır. Özellikle bu detay gerçekten başarılı araç içinde bulunacak tüp hareket halinde veya sabit durumda gaz kaçırması durumunda tehlikeli bir durum oluşturacağı için araç dışına sabitlenmiş durumda. Mutfak konumlandırması çok basit ve kolay erişime sahip bir alandadır. Aracın yan tarafında bulunan kapalı bir alanda bulunan mutfak çekilerek kısa sürede aktif hale gelmektedir. Karavan musluğu yatay olup yan taraflarında sebze meyve yıkama veya bulaşık için kullanabileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Ayrıca yan tarafında ufak bir buzdolabı bulunmakta olup gıdalarınızı burada muhafaza edebilirsiniz.

Karavan Sabitleme Ayağı

Özellikle çekme karavan modelleri için olmazsa olmazları arasında olan Karavan Sabitleme Denge Ayakları Crawler markasında da başarılı bir şekilde uygulanmış. Sabit bir alanda durduğunuzda araç için yapılacak hareketlerden dolayı aracın sabitlenmesi için başarılı bir ürün kullanılmış.

Crawler Karavan Modelleri

Crawler Sadece Offroad Karavan modelleri değil ayrıca Araçlar için üst yapı uygulamaları yapmaktadır. Pickup araçların arkasında monte edilen uygulamalar ile birçok Crawler Karavan Modelini inceleyebilirsiniz. Ayrıca Şirket Savunma Sanayi içinde özel üretimler sağlamaktadır.

Crawler İnstagram hesabı https://www.instagram.com/crawlerturkiye/ Web Sayfası https://www.crawler.com.tr/

karavan forum

Sıradaki içerik:

Crawler Karavan Tanıtım İnceleme