e
sv

Hotomobil Karavan incelemesi

avatar

Gökhan Çelikbilek

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hotomobil Karavan nedir? Bilmeyenler için bu yazımızda araç özelliklerini, firma hakkında bilgi, fiyatları, gladiator, ronin ve troy modellerini inceleyerek sizlere bilgi vereceğiz. Fiat Doblo aracın nasıl bir karavana dönüştüğü ve hikâyesi olacak. Hotomobil Doblo Karavan Fiyatları ve tüm detayları.

Hotomobil firması kimdir?

Hotmobil Ronin Modeli

1998 yılında motosiklet satışı, servis ve ekipmanlar ve araç üstyapı üretimi konularında bilgi sahibi olan kişiler tarafından kurulmuştur. 2015 yılında Restar Otomotiv Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak ticari faaliyetine başlamıştır.

Hotomobil kelimesi “Hotel” ve “Otomobil” kelimelerinden oluşmaktadır.

Hotomobil modelleri neler?

Firma karavan Motokaravan, pikap karavan ve çekme karavan olmak üzere 3 farklı ürün grubuna sahiptir. Özellikle Fiat Doblo araçlara yönelik olarak geliştirilen karavan modelleri ile sektöre yeni bir soluk getirmiştir. Dilerseniz bu modeller üzerinde kısaca bahsedelim.

Ronin Motokaravan

Hotomobil Ronin Önden görünüş

Hotomobil Ronin bir binek otomobile yakın olan sürüş dinamikleri ön plana çıkıyor. Arka gövdesi monoblok olarak üretilen Ronin 3 kişinin her koşulda 4 mevsim karşılayacak özellikleri barındırmakta. Ronin içinde buzdolabı, sıcak ve soğuk imkânı, harici duş, ısıtma sistemi, mutfak, lavobo, banyosu ve duş bölümü bulunmakta.

Ronin Karavan yandan görünüş

Ayrıca 3 kişinin rahatlıkla konaklayabileceği yatak düzenine de sahip bir yapısı bulunmakta. Ronin M1 bir araç kategorisinde bulunmaktadır ve aynı sınıfa sahiptir. B Sınıfı ehliyet ile kullanılabilmektedir. Tüm tünel ve köprülerden geçebilmektedir. Ayrıca hız sınırları binek otomobiller ile aynıdır.

Ronin Oturma Grubu
Ronin Karavan Mutfak

Dilerseniz Ronin test sürüşünü izleyelim. Aracın virajlara girmesi ve savrulmaması normal bir Fiat Doblo aracından fark olmadığını sizde göreceksiniz.

Ronin karavan test sürüşü

Gladiator Pikap Karavan

Gladiator 2020 yılında Motorkaravan fuarında ilk Lansman yapıldı. Tasarım yapılırken güncel çift kabinli pikap araçlarına uyumlu olarak tasarlandı. Piyasada satılan son jenerasyon pikapların tamamına Gladiator uygun olarak tasarlandı. Ağırlığı 410 – 490 kilogram arasında değişmektedir.

İlginizi Çekebilir  Çekme Karavan Nedir ?
Hotmobil Gladiator Pikap Karavan

Özelliklerinden biriside aracın üzerine herhangi bir şekilde sabit bir montaj olmamasıdır. Ayrıca Ruhsat tescili gerektirmemesi de ayrı bir avantaj olarak Gladiator Pikap karavan özelliklerine ekleyebiliriz.

Aksesuar taşıma özellikleri ile sizlere her koşulda Doğa ile baş başa kalma imkanı sağlamaktadır. Bisiklet taşıyıcı, kayak taşıyıcı, çamur paleti, portbagaj vb. birçok donanım ilaveleri ile doğada özgürce yaşayabilirsiniz.

Gladiator yatak alanı

Gladiator gövdesi monoblok bir yapıya sahiptir. Bunun avantajı uzun süreli kullanımlarda herhangi bir sızıntı veya araç hareket halindeyken bir gıcırtı duymazsınız.

Gladiator tavan yüksekliği 185 cm dir rahat bir şekilde ayakta durabilirsiniz. İç donanımda sineklik, 12 volt buzdolabı, mutfak bölümü, dizel ısıtıcı, yatak boyutu 185 cm x 130 cm boyutlarında bir alan mevcut, 2 kişilik masa ve oturma grubu mevcut, camlar çift cidarlı ısıcam özelliğine sahip ayrıca Gladiator içinde duş ve Portatif tuvalet ve İnvertör bulunmaktadır.

Gladiator Mutfak Duş
Gladiator Tanıtım Videosu

Troy Çekme Karavan

Troy ile çekme karavan da yeni bir soluk getirdik. Monoblok bir yapıya sahip olan Hotomobil markası olan Troy 3.14 metre uzunluğa ve 1,95 genişliğinde bir yapıya sahip. 650 kilogram ağırlığı bulunmaktadır. Alko dingile sahip olup frenli sisteme sahiptir.

Troy Çekme Karavan Tanıtım Videosu

Hotomobil Karavan Fiyatları

Hotomobil karavan fiyatları satın almak istediğiniz ürün özelliğine göre ve araç üzerinde bulanacak olan karavan aksesuarlarına göre değişmektedir. 2020 Hotomobil karavan ücretleri ortalama 65.000 TL. den başlamakta olup bu fiyata araç bedeli dahil edilmemiştir. Gelecek yıllarsa 2021-2022 ve 2023 de karavan maliyetlerindeki arışa göre fiyatlar değişecektir.

 • Hotomobil Doblo Karavan Ronin Modeli Fiyatı 98.000 Türk Lirası
 • Hotomobil Pikap modeli 64.900 Türk Lirası
 • Troy çekme karavan modeli 89.000 Türk Lirası

Hotomobil Kiralık Karavan

Hotomobil firması sadece karavan üretimi yaparak ürünlerini satmamaktadır. Ayrıca firma Karavan kiralama konusunda da son kullanıcılara günlük, haftalık veya aylık olarak hizmet vermektedir. Karavan kiralamada Ronin Motorkaravan ve Gladiator Pikap karavanlarını kiraya vermektedir.

İlginizi Çekebilir  Karavan Proje Çizimi

Kiralama fiyatları ve bilgileri için Hotomobil Doblo karavan kiralama sayfamızı inceleyebilirsiniz.

karavan forum
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
 • Hasan(Andy)tuncan
  1 sene önce

  Harika USA da yasiyorum kesin donus yapiyoruz muhakkak ins gelip alacagim lutfen beni bilgilendirin irtibata geceyim tesekkurler simdiden tel 5713091819 virginia

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Hotomobil Karavan incelemesi