e
sv

İki nöbet arası Çiğdem ve Kaan

avatar

Gökhan Çelikbilek

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Biz yaşam ve ölüm arasında seyrederken , o formaları çıkarır çıkarmaz geri kalan hayatından bir gün daha çalmak isteyen ve birbirini bulmuş şanslı iki sağlık personeliyiz. Hikayemiz bir nöbet arasında tanışmamızla başladı . Biz Çiğdem ve Kağan …

Sırtımıza çanta ve ufak tefek eşyalarımızı alıp dağlara gitmekle başladığımız bu maceraya zamanla önce araç sonra bir araç üstü çadırla devam ettik. Nöbetlerimizin arasında kalan zamanımızda yollara düşüyor ve bizi mutlu edecek olan hiç planlanmamış rotamızda” hayat kısa kuşlar uçuyor “mottosuyla devam ediyoruz.

Hikaye Nasıl Başladı?

Hani hep derler ya biz aslında arkadaş kurbanıyız diye 🙂 aslında bizimki de tam olarak bu. Tanıştığımızda birbirimizle konuşurken çadır, kamp, karavan kelimelerine verilen aşırı göz parlamaları ve hayata biraz daha sıra dışı bakıyor olmamız bizi bu noktalara getirdi. Birbirimize olan bağlılığımız dağlarda ormanlarda kamp yaparak sınandı ve bu günlere geldik.

Planımız

Aslında çok plan yaparak işe koyulmadık. Eldeki imkânlarla çadır ve benzeri malzemelerimizle başladık. Sonrasında araç edindik ve araç üstü çadırımızı aldık. Ekipman fazlalaştıkça hayalimiz karavana doğru seyrine devam etti. Ama planımız olmayan tek şey Ev alıp kredisine girip hayatımızı o evde geçirmekti…

Olaylar Nasıl Gelişti?

23 Mart’a Nikâh sonrası uzun bir Pandemi süreci sebebiyle tayinlerimiz durduruldu. Haliyle Çiğdem Ankara’da bende Muğla’da kaldım. Tekrar açılır açılmaz artık normal kampa veda etme zamanının geldiğini düşündük ve araç üstü çadırımızı aldık. Muğla’da kendimiz için küçük bir hayat kurduk ve gezilerimize başladık.

İlginizi Çekebilir  Karavan Sohbetleri İlker Yiğen

Araç üstü Çadırla Gezilerimiz

Çadırımızı edindiğimizde ilk kurulumu ve gecelemeyi Kütahya yolu üzerinde bir benzincide yaptık L Hava karardı ve ben neden uykusuz yola devam edeyim ki? Dedim ve bir benzinciye girdik. Bizim için aracımızla geçirdiğimiz ilk gün olmuştu. Sonrasında nöbetten arda kalan her 2 3 günlük süreçler bizimdi ve koca bir yaz önümüzdeydi.  Ve evet; gerçekten Muğla’da harika koylar keşfettik.

Youtube Macerası

Bize hatıra kalacak ve arkadaşlarımızın bizi takip edeceği bir sayfa açtık. Video çekmek bayağı eğlenceli oluyor. Çok takip eden olmasada biz hazırlarken acayip eğleniyoruz.

İşler Nasıl Karmaşıklaştı?

Gel zaman git zaman tekrar hortlayan Pandemi şartları işyerimizdeki had safhaya gelen huzursuzluk bu güzel ili bizim için bir cehenneme çevirmeye yetti. İşler artık çekilmez olduğu için bizde Çanakkale’ye tayin isteme kararı aldık. İlk karavanımızı burada alacakken Çanakkale‘de karavanımızla hikâyemize devam etme kararı aldık.

Karavan Seçiminde Nelere Dikkat Ettik?

Bizim için önemli olan ödeme şartlarıydı. ERBA karavanın şartları bizim için gayet uyumluydu.  İlk başta Motokaravan için birkaç girişimimiz olsada motor şasi sorunları vb. çekincelerimiz olduğu için bir süre erteledik. Daha sonra otobüsten karavana çevirme fikri yerleşti aklımıza. Ama uzun süreç bizi yıpratır korkusuyla ve alır almaz yeni bir karavanımızın olmasını istedik. Ve fikrimizi arkadaşımız Olcay değiştirdi 😀 . Çekme karavanda karar kıldık

Neler Ekleyeceğiz?

Aldıktan sonra bir sürü planımız var. Öncelikle bolca dolap, tezgâha ek bir parça belki masanın ve koltukların duruşuna ekleme ve tabiki ışıklar… Sizlere daha önce söylemedim, Çiğdem’in hayal gücü bambaşkadır. Bir fark yaratacaktır eminim ki….

Nelere Sahibiz?

Şu an her şeyden önce özgür birer ruha ve onca şey yaşanan bir geçmişe rağmen dimdik ayakta duran ve koşullanmış hayallere sahibiz. E tabi siparişteki karavanımız ve hâlihazırda kar kış demeden bizi yolda bırakmayan TATA Xenon aracımıza ve üstündeki çadıra sahibiz 😉

İlginizi Çekebilir  Ebru Mehmet ve Mebi Karavan Hikayesi Themedventure

En Merak Edilen Soru; Nasıl Zaman Buluyorsunuz

Bize en sık sorulan sorulardan biri bu aslında. Dengimiz bütün gezginler işlerinden istifa etmiş arkadaşlarımızdan oluşuyor ama maalesef biz sağlık personellerinde maalesef böyle bir şey pek yok. Biraz daha şanslıyız aslında bu noktada. Bizde nöbetlerimizden arda kalan 2 3 bazen 4 günlük boşluklarımızda yollara düşüyoruz. Evet, bayağı uykusuz oluyor ama bizce yaşadığımız her ana değer.

Son Olarak

Yola çıktığımızdan beri aynı şeyleri söyledik insanlara. O milyon liralık evlerde değil mutluluk. Hırs, para, gelecek kaygısı değil bu hayatın özü. Her gün biraz daha sona yaklaşıyorken sevdiğiniz insanlara yaşadığınız hayata biraz vakit ayırın.

Biz yaşadığımız her şeyden mutluyuz. Hiçbir pişmanlığımız olmadı. Tecrübelerimiz bize çok para kazandırıp bir yerlere getirmez ama geri dönüp baktığımızda verdiğimiz mücadelenin ne kadar kıymetli olduğunu fark ediyoruz.

Mutlu kalın, doğada kalın…

Bizi takip etmek isterseniz İnstagram hesabımız

 

karavan forum
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

İki nöbet arası Çiğdem ve Kaan