e
sv

Karavan Aydınlatma Sistemleri

avatar

Gökhan Çelikbilek

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Karavan aydınlatma ürünleri kendi içinde birçok farklı aydınlatma ürününe sahiptir. Karavan içi masa aydınlatma, Tavan, duvar aydınlatma, Karavan dışı aydınlatma, araç üstü aydınlatma veya karavan içi zemin aydınlatma gibi birçok farklı ürün seçeneği bulunmaktadır.

Karavan aydınlatma ürünlerini tercih etmeden Otomotiv sektörüne yönelik olarak geliştirilen ürünler olduğunda emin olunuz. Karavan içinde kullanacağınız ürünlerin Otomotiv sektörüne yönelik olması ürünlerin çok daha uzun ve güvenli bir şekilde kullanmanıza olanak sağlayacaktır.

Karavan iç aydınlatma veya dış aydınlatma tercihlerinizi belirlemeden önce aydınlatma ürünü almadan önce birtakım kriterleriniz olması gerekmektedir. Kendinize soracağınız sorular ile doğru bir ürün seçimi yaparak yüksek verim alabilir ve uzun süreli aydınlatma ürünleri kullanabilirsiniz.

 • Aydınlatma için Ledli aydınlatma mı yoksa farklı bir ürün mü?
 • Aydınlatma ürünleriniz ne kadar güç tüketecek?
 • İthal markalı bir ürün mü yoksa standart bir ürün mü?
 • Ürünlerin kaç yıl garantisi var?
 • Fiyat performansı ve kalite değerlendirmesi
 • Aydınlatma Gömme bir aydınlatma mı olacak?
 • Ürün uzunluğu ne kadar olmalı?
Karavan İç Aydınlatma Işıkları
Karavan İç Aydınlatma Işıkları

Bunu gibi birçok soruyu kendinize sorarak Karavan içi aydınlatma ürünlerinin seçimini yapabilirsiniz. Unutmayın Karavan malzemesi almadan önce kesinlikle iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Bu araştırmayı yaparken Kendi Karavanı Yapanlar veya Youtube gibi video sitelerinden bilgi toplayabilir ve doğru karar verebilirsiniz

İlginizi Çekebilir  Karavan için tuvalet seçimi
Karavan Işıklandırma
Karavan Işıklandırma

Aydınlatma için Led’li aydınlatma mı yoksa farklı bir ürün mü?

Araç içinde kullanmak istediğinizi ürünlerin LED bir ürün olması mı gerekli yoksa farklı bir ürün olarak mı kullanmak istiyorsunuz.

– Aydınlatma ürünleriniz ne kadar güç tüketecek?

Karavan içinde kaç adet aydınlatma ürünü kullanacaksınız. Ürünlerin Karavan enerji tüketimler ne kadar bu bilgileri aydınlatma ürünü satın alacağınız firmadan öğrenmelisiniz.

İthal markalı bir ürün mü yoksa standart bir ürün mü?

Karavan LED aydınlatma armatürlerinin birçoğu yurtdışında gelmekle beraber. İthal gelen LED ürünlerini farklı aydınlatma kasalarına dizen firmaları araştırabilirsiniz. Fiyatlar İthal LED aydınlatma ürünlerine göre daha ekonomik ve ucuz olacaktır.

Ürünlerin kaç yıl garantisi var ?

Ürünü satın almadan önce kesinlikle ürünlerin Garantisini sormanız gerekmektedir. Ürün arızalandığı zaman bire bir ürün değişimi var mı? Yedek parça desteği sağlıyorlar mı?

Fiyat performansı ve kalite değerlendirmesi yapılmalı

Satın almak istediğiniz aydınlatma ürünlerinin fiyat ve ürün performansını karşılaştırmalı olarak incelemelisiniz. Kalitesi yüksek ve fiyatı uygun Karavan ışıklandırma ürünlerini tercih etmelisiniz.

Aydınlatma Gömme bir aydınlatma mı olacak?

Araç içinde aydınlatma ürünlerini gömme olarak mı kullanacaksınız yoksa araç kaplaması üzerinde mi tercih edeceksiniz? Örnek duvarlarda kaplama üzerine olabilir.

Ürün uzunluğu ne kadar olmalı ?

Bazı firmalar Karavan ışıklandırması veya aydınlatma ürünleri için özel üretimler yapmaktadır. Elbette fiyat farkı oluşacaktır fakat estetik ve uzun süreli kullanımda araç içi aydınlatmalar size zevk verecektir.

Basamak Aydınlatması
Basamak Aydınlatması

Bunu gibi birçok soruyu kendinize sorarak Karavan içi aydınlatma ürünlerinin seçimini yapabilirsiniz. Unutmayın Karavan malzemesi almadan önce kesinlikle iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Bu araştırmayı yaparken Kendi Karavanı Yapanlar veya Youtube gibi video sitelerinden bilgi toplayabilir ve doğru karar verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Karavan Yapmak mı Yaptırmak mı ? Bölüm_1

Karavan İç Aydınlatma

Karavan içi aydınlatma ürünlerinde gözünüzü yormayan bir ışık olmasını tercih etmelisiniz. Farklı renk seçenekleri olarak sunulan Karavan aydınlatma ürünlerini almadan önce mutlaka satıcı firmada ürünün rengini görmelisiniz. Karavan içi aydınlatma ürünlerinde renk olarak Şeffaf, Gün ışığı, Beyaz renkleri genel olarak karavan iç aydınlatmasında tercih edilmektedir.

Karavan Dış Aydınlatma

Karavan dışında unutmayın uzun bir süre geçireceksiniz. Karavan dışında kahvaltı, akşam saatlerinde sohbet, yemek veya mangal yapmak için zamanınızın birçoğunu karavan dışında geçiriyorsunuz. Karavan dış aydınlatma seçiminde doğru bir ışık olması gereklidir. Gece karanlığında yüksek ışık değerine sahip olan bir ürün ile karavan dışını aydınlatabilirsiniz.

Karavan Tente Aydınlatma

Karavan tente aydınlatma ürünleri ile sadece bir alanın aydınlatmasını sağlamak ile kalmazsınız. Aynı zamanda dışarıdan gelecek olan tehlikelere karşıda koruma önlemi alabilirsiniz. Dış aydınlatma genel olarak karavan tentesinin altında olmaktadır. Karavan dış aydınlatma ürünleri dış etkenlere karşı korunaklıdır. Su geçirmez yapısı ve toz, güneş ışığı gibi dış ortam kullanılacak ürün olmasına önemle dikkat etmeniz gerekmektedir.

Karavan Üstü Aydınlatma

Offroad Karavana sahipseniz veya sürekli olarak doğada vaktinizi zamanınız geçiriyorsanız sizin araç üstü aydınlatma ürünlerine ihtiyacınız olacaktır. Araç üstü aydınlatma ürünleri ile gece arazide veya konakladığınız yerde rahat ve güvenli bir sürüş veya konaklama yapabilirsiniz. Araç üstü aydınlatma ürünlerinin dış ortama dayanıklı olan ürünlerden tercih edilmesi gerekmektedir.

karavan forum
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Karavan Aydınlatma Sistemleri