e
sv

Karavan Fiyatları

avatar

Gökhan Ç

 • e 2

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Karavan fiyatları yılında en çok sorulan sorular arasında olmaktadır. Herkesin bir karavan hayali var fakat bu hayaller herkesin bütçesi ile sınırlı oluyor maalesef. Karavan Fiyatları ucu çok açık bir konu aslına bakılırsa bir karavan maliyeti 50.000 TL. den başlayıp – 300.000 TL. veya daha yukarısı rakamlara kadar oluşabilmektedir.

Karavan fiyatlarında etken olan unsurlar arasında karavan için araç seçimi, karavan iç dizaynında kullanılacak olan malzeme seçimleri Karavan Fiyatlarını etkileyen unsurlar arasında olacaktır. Kendi bütçenize göre en uygun ürünleri seçebileceğiniz gibi bütçenizin üzerine çıkarak farklı donanımlar ile karavanınızı imal edebilirsiniz. Bu nedenle Karavan fiyatları kısaca araç dizaynı ve araç seçimi ile paralel olarak değişkenlik gösterecektir.

Karavan için Araç Seçimi ve Fiyatları

Farklı Modeller Ducato, Citroen, İveco

Karavan için araç seçiminde birden fazla kriteriniz olması gerekmektedir. Yakıt tüketimi, Parça fiyatları, motor torku, iç hacim vb. detaylar karavan için araç seçiminde kriterleriniz arasında olmalıdır. Araç seçiminde marka modeli seçiminde motor torku önemli bir kriter olacaktır. Aracınızın Yurtdışı ve Yurtiçinde kullanıma uygun olması gerekmektedir. Örnek olarak Fiat marka bir araç satın almanız durumunda Yurtdışında servis ağı çok daha yaygın bir model seçimi yapmış olacaksınızdır. Aracınızla seyahat esnasında herhangi bir sorun çıkması durumunda hızlıca servis çözümü bulmanız önemli olacaktır. Karavan dönüşümüne uygun olan araçlar için sahibinden sitesinde Citroen Jumper araçlara gözatabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Karavan iç yalıtım Izogreen Bizofol Izobozz

Marka Seçimi

Marka seçiminde yoğun olarak karavan yapılan araçları tercih etmeniz mantıklı olacaktır. Aracınızı ileride satmak isterseniz basit bir şekilde satış yapabilirsiniz. Genel olarak Karavan dönüşümünde PSA Grubu araçlar seçilmektedir. Fiyat yönünden uygun ve parça bakımından maliyetleri düşük olan araçlardır.

Motor ve Çekiş Kontrolü

Araç seçimleri karavan fiyatlarını etkileyen en önemli maliyetlerdir. Araç motor seçiminde zorlu koşullarda veya rampalarda aracın daha fazla performans göstermesi için motor torku, beygir kuvvetini karşılaştırmalısınız. Örnek Citroen ve Ducato karşılaştırması için buradan inceleyebilirsiniz.

4×4 Arazi araçları avantaj ve dezavantajları nedir ?

Mercedes, Volkswagen veya İveco gibi araçların arkadan çekişli olması şöyle bir dezavantaj oluşturmaktadır. Araç alt kısmında arka kısma kadar olan aktarma mili olması aracın alt tarafında kullanmanız gerekli olan alanların azalmasına neden olmaktadır. Araç altında kullanılacak olan Temiz su veya Pis su haznelerinin koyulması arkadan çekişli araçlarda sıkıntı oluşturacaktır. Aracın önden çekişli olması durumunda aracın arka tarafından çok fazla boş alana sahip olabilirsiniz. Alt kısma koymayacağınız bu ekipmanları araç içinde barındırmanız durumunda araç için yer kaybı olacağı bir gerçektir.

Diğer kısmına baktığınız zaman aracın arkadan itişli olması size arazide veya zor şartlardaki yollarda güç sağlayacaktır. Bazı modellerde arka kısımda çift dingil olması arka lastiğin patlamasında size avantaj sağlayacaktır.

Doğru araç seçimi ve bütçeniz

Kısaca araç seçiminde doğru tercihte bulunmanız Karavan Fiyatları içinde en büyük maliyet kalemlerinin kontrol edilmesi için size avantaj sağlayacaktır. Karavan araç Fiyatları 2020 yılında ortalama olarak satın alacağınız marka modele bağlı şekilde değişkenlik göstermektedir. Ortalama olarak Fiat Ducato 2011 model araçlar 50.000 TL. den başlayarak satın alacağınız marka modele göre bu ücretler 150.000 TL. ye kadar çıkmaktadır. Tabiki karavanda vergi avantajı olması açısından satın alacağınız karavan aracının modelinin önemli olduğu unutmayın.

İlginizi Çekebilir  Karavan Nasıl Yapılır?
Karavan için Araç Seçimi

Karavan İçi Ekipman Fiyatları

Karavan için uygun araç satın aldıktan sonrasında bu aşamada araç için kullanılacak olan Karavan ekipmanlarının seçimi de Karavan Fiyatları nı etkileyen unsurlar arasındadır. Karavan Ücretleri içinde diğer büyük kalemi tutanda Karacan içi malzeme fiyatları olacaktır. Malzeme sınırları tamamı ile sizin bütçeniz ile paralel gitmektedir.

Ekipman Ücretleri

Karavan için ekipmanlarda kendi aralarında ayrılmaktadır. Karavan için özel üretilen Lavoba, Isıtıcı vb. ürünler olmasına karşın günümüzde kullanılan ürünlerde tercih edilebilir. Karavan için özel olarak üretilen ürünlerin fiyatları normal standart ürün fiyatlarına göre kalite ve fiyat yönünden sizin bütçenizi etkileyecek maliyet kalemleridir. Örnek olarak Karavan için bir cam fiyatı orijinali 5.500 TL. Olarak bir bedel var iken sürgülü minibüs camı almanız durumunda bu ücret 500 TL. civarında olacaktır. Bu örneklemeleri daha da çoğaltabiliriz.

Ortalama olarak iç dizayn bir karavan için 2020 yılı Şubat ayı zamanına göre 40.000 – 50.000 TL. aralığında bir fiyata orta karar bir karavan içi dizayn edebilirsiniz.

Karavan içi Malzeme Seçimi
Karavan İçi Ekipman Fiyatları

Karavan Montaj İşçilik Fiyatları

Karavan içinde bulunan ekipmanların doğru kişiler tarafından montaj yapılması önem arz etmektedir. Bu kapsamda iki türlü yol üzerinden hareket edebilirsiniz. Karavan imalatı yapan bir firma ile Malzeme ve montaj dâhil bir fiyat alabilirsiniz. İkinci yol ise malzemelerin tamamını siz tedarik edersiniz ve ilgili firma sadece montaj desteği sağlayabilir.

Montaj Maliyeti ne Kadar ?

Ortalama malzeme haricinde karavan montaj ücreti 30.000 – 40.000 TL. aralığında bir işçilik ücreti alınmaktadır bu fiyat 2020 yılında ortalama bir ücret olup 2021-2022 veya 2023 yıllarında fiyatların değişeceğini göz önünde bulundurun.. Bu ücret sadece montaj ücretidir. Montajı daha ekonomik bir hale getirmek isterseniz Karavan firmaları yerine Mobilya konusunda deneyimli olan ve daha önce araç için mobilya kurulumu yapmış olan firmaları da tercih edebilirsiniz. Tabiki Elektrik tesisatı içinde ayrı bir elektrik tesisatı yapan otomotiv sektöründe bir firma ile çalışmanız gerekli olacaktır.

İlginizi Çekebilir  Yunus Emre Asan - Peugeot j9 Karavan Yapım Süreci

Sıfırdan karavan maliyeti ne kadar ?

Kısacası konuyu toparlayacak olursak Karavan Fiyatları yukarda bahsettiğimiz üzere ana kalemleri oluşturan işlemleri içermektedir. Kabaca olarak Sıfırdan bir karavan yaptırmak isterseniz Araç Bedeli + Karavan içi Ekipmanlar + Karavan İşçiliği olmak üzere 120.000 TL. – 140.000 TL. aralığından başlayıp araç içinde eklenecek olan orijinal Karavan parçaları veya kullanılacak malzeme kalitesine göre 200.000 250.000 TL aralığına kadar bir fiyat yelpazesi oluşacaktır.

Karavan içi Ahşap Kaplama
Karavan Su Deposu Montajı Fiyatları
Karavan Yapımı Elektrik Fiyatları
karavan forum
 • #beyazgeçi
  3 ay önce

  Bu karavanının fiyatı ne kadar acaba teşekkürler

  yorum beğen
  • Gökhan Çelikbilek
   3 ay önce

   Merhaba içinde yapılacak olan malzemeler göre Karavan Fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Satın alacağınız araç da Fiyatları konusunda belirginlik oluşturmaktadır.

   yorum beğen
 • Şenol Günay
  9 ay önce

  Karavan modelleri ve fiyat bilgileri

  İyi günler ve hayırlı işler dilerim.

  Bir arkadaşım kendine kamp yapmak için bir karavan almak istiyor.
  Bu konuda, lütfen bilgi verir misiniz?

  Fiyat ve teslim süresi bilgileri.

  Teşekkür ederim.
  Saygılarımla

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Karavan Fiyatları