e
sv

Karavan Havalandırma Sistemleri

avatar

Gökhan Çelikbilek

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Karavan yaşam alanlarında hava temizliği gerçekten önemlidir. Buzdolabı havalandırma, Tavan (Heki) havalandırma, fanlı havalandırma gibi birçok havalandırma sistemi ürünleri bulunmaktadır.

Karavan bizim için bir yaşam alanı doğada geçirdiğimiz zamanların hayatımıza huzur katması ve bize mutluğu sağlayan bir araçtır. Karavan içinde havalandırma özellikle güvenlik ve sağlık açısından önemli olan bir konudur.

Karavan havalandırma sistemi aracın farklı alanlarında açılması gerekmektedir. Karavan içindeki havanın sirkülasyonu yaşam kalitesi ve güvenlik anlamadın da gereklidir. Karavan içinde açılması gereken havalandırma pencereleri;

 • Buzdolabı havalandırması
 • Tavan havalandırması
 • Tuvalet havalandırma camı
 • Banyo havalandırma penceresi

Karavan Havalandırma Heki nedir?

Karavan Heki aracın Tavan bölgesinin açılarak havalandırma amaçlı olarak kullanılan havalandırma pencereleridir. Özellikle karavan heki ürünleri sayesinde havanın araç içine girmesi ve aydınlatma konusunda Karavan havalandırma alanlarının en başında gelmektedir. Ayrıca araç hareket halinde iken araç içinde bulunan havanın değişmesi için gerekli olan Karavan malzemeleri arasındadır.

Karavan Havalandırma Sistemi Fiyatları?

Karavan havalandırma ürünleri satın almak istediğiniz mark model, ürünün boyutları ve kullanılacak olan alanlar için karavan havalandırma pencere fiyatları değişmektedir. Örnek tavan için satın almak istediğiniz Karavan Heki havalandırma ürünleri diğer ürün modellerine göre daha yüksek fiyatlara sahiptir. Ürünün fanlı havalandırma olması, malzemenin ızgaralı olması vb. birçok etken karavan havalandırma pencere fiyatlarını etkilemektedir.

Ayrıca Karavan havalandırma pencere fiyatları nı etkileyen diğer unsur markalardır. Özelikle ithal olan ürünlerin Dolar ve Euro bazında satılmasından dolayı sürekli olarak fiyatları güncellenmektedir. Özelikle Dometic Karavan Heki ürünleri kalite ve fiyat yönünden en yüksek fiyatlara sahiptir. Bunu haricinde Nuovarede olarak farklı markalara ulaşabilirsiniz.

Karavan havalandırma Heki pencereleri ortalama 2020 fiyatları 1.200 TL. üzerinden başlayarak 6.000 TL. ye kadar fiyatları değişmektedir. Tuvalet veya Banyo havalandırması için kullanmak istediğiniz ürünler Tavan Heki fiyatlarına göre çok daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Karavan Su Deposu Tesisatı

Plastik ve özelikle, mutfak ve banyo kısımlarında kullanılan havalandırma pencere fiyatları ortalama 70 TL. den başlayıp 150 Türk Lirası aralığına kadar ürün bulabilirsiniz. Tabiki tüm karavan malzemelerinde satın almadan önce detaylı bir fiyat araştırması yapmanız gereklidir.

Karavan Havalandırma Çeşitleri

Havalandırma çeşitleri genel olarak iki kısma ayırabiliriz. Araç Tavan Havalandırma Penceresi veya Heki olarak ifade edilen üst kısmı cam olan yarım açılabilen ürünler arasındadır. Bunu yanısıra Karavan menfez çeşitleri olarak banyo, mutfak gibi alanlarda kullanılan plastik ayarlı veya ayarsız havalandırma kitleri olarak satılmaktadır.

Karavan Tavan Havalandırma Penceresi
Karavan Tavan Havalandırma Penceresi

öne çıkan görsel https://www.cekicen.com/

karavan forum
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Karavan Havalandırma Sistemleri