e
sv

Karavan İç Dizayn Malzemeleri

avatar

Gökhan Ç

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Karavan İç Dizayn malzemeleri geniş bir yelpaze içinde değerlendirilmesi gerekli olan bir konudur. Karavan içinde sürekli yaşanacağı için minimal boyutlar ve maksimum verimlilik göz önüne alınarak Karavan iç Dizayn malzemelerinin seçimi yapılmalıdır. Mutfak malzemelerinden Elektronik malzemelerine kadar birçok ürün grubu karavanda sizlere yaşam desteği sağlayacak ürünler arasındandır.

İç Dizayn malzemeleri seçerken Kalite ve ürün fiyatlarını kesinlikle analiz etmeniz gerekmektedir. Farklı ürünleri farklı fiyatlara bulabileceğinizi kesinlikle unutmayın. Her ürünün alternatifi olmak ile beraberinde karavan için özel üretim olan ürünlerin fiyatlarının normal ürünlere göre fiyatlarının daha yüksek olduğunu bilmelisiniz. Bazı ürünlerde Karavan için özel üretilen ürünlerin seçimini yapabilirsiniz. Bu ürünler güvelik ve elektrik aksamı olan ürünler olabilir. Farklı ürünlerde Karavan için üretilen ürün muadillerini kullanabilirsiniz.

Karavan Mutfak Tezgâhı

Karavan için mutfak seçiminde mutfak tezgâhının işlevsel olması gerekmektedir. Karavan içi alanın kısıtlı olmasından dolayı en en uygun mutfak tezgâhının seçilmesi gerekmektedir. Ayrıca Mutfak tezgâhın da yan kısımlarında tezgâhın uzatılması için gerekli olan ek aparat ve mobilya aksesuarları olması Mutfak tezgâhı nın kullanımı açısından sizlere avantaj sağlayacaktır.

Karavan içi mutfak tezgâhında Lavoba bölümü ve ocak için bir alan bulundurmanız gerekecektir. Asıl olan konu ise Tezgâhın tam anlamı ile işlevsel bir yapıya sahip olabilmmesidir. Mutfak tezgâhının altında bulunan çekmecelerin kullanıma uygun olması ve araç sürekli hareket halinde olacağı için içinde bulunan tabak, bardak, çatal veya kaşık gibi araç hareketinden engellenecek veya savrulacak ürünlerin stabil olması gerekmektedir.

Karavan içinde bulunan tüm çekmeceler gibi karavan mutfak tezgâhının da çekmecelerinin hareket halinde açılmaması için kesinlikle sabitleyici çekmece aksesuarları ile desteklenmesi gerekmektedir. Desteklenmeyen her bir çekmece sizin güvenliğinizi tehlikeye atacak bir olgudur. Aracın ani hareketlenmesi veya ani frenlemesi durumunda sabitlenmeyen tüm eşyalar yer değiştirecektir.

İlginizi Çekebilir  Karavanda Elektrik Tesisatı Nasıl Yapılır?

Mutfak Tezgahı içinde tüp konulması gerektiğini unutmayın. Tüpün fazla bir hortumla dolaşmadan direkt ocağa bağlanması güvenlik açısından önemli bir unsurdur. Tüpün aracın farklı yerinde olması ve Mutfak tezgahının ayrı yerde olması fazladan hortum kullanılması ve güvenlik açısından size riske sokacaktır.

karavan forum

Sıradaki içerik:

Karavan İç Dizayn Malzemeleri