e
sv

Karavan Mutfak Modelleri

avatar

Gökhan Çelikbilek

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Karavan özel mutfak modelleri. Mutfak dolabında ve tezgâhında kullanılması gerekenler. Karavana özel mutfak çeşitleri. Çam ağacının avantajları nelerdir?

Karavan mutfak modelleri nelerdir? Karavan iç dizayn da mutfak seçimi özelikle karavan içinde sürekli yaşayan veya seyahat eden kişilerin önem vermesi gerekti karavan mobilya malzemeleri arasındadır.

Karavan mutfakları karavan içinde özellikle bayanların yoğun bir zaman geçireceği özel alanları arasındadır. Karavan tatilinde sürekli olarak dışardan yemek siparişi vermek hem maddi kayba hemde sağlıksız beslenemeye neden olmaktadır. Bu neden karavan mutfak seçimi yapılırken nelere dikkat etmelisiniz konusunda sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Karavan mutfak dolabında ağaç seçimi

Karavan ya da daire gibi iç mekanlarda genel olarak entegre malzemeler yerine (sunta MDF masif panel) organik olan ağaç türevi ürünler kullanılması uygundur. Kuru ve fırınlanmış ham ağaç her zaman daha ergonomik tasarımlı daha doğal ve daha kurumsal görünecektir.

Tabii ki ağaç kullanımında bazı ince detaylara dikkat edilmelidir. Örneğin üzerine uygulanacak boyalar tamamı ile doğal su bazlı ve transparan boyalar olmalıdır. Bu boyalar teknik şartnameye uygun ve insan dostu boyalardır. Kanserojen madde içermeyen ve tamamen ağaç köklerinin ve toprağın yardımı ile yapılan solüsyonlar dır.

Bizler imalatçılar olarak piyasada sürekli elimizin altında bulunan ve tanıdığımız çam ağacını önermekteyiz. Çam ağacının en büyük özelliği dış mekân ağacı olmasıdır. Ülkemizde bulunan diğer ağaçlar genel olarak iç mekânlarda sıklıkla uygulanabilir fakat su geçirmezlik özelliği olarak çam ağacını önermekteyiz. Bu ağacın herhangi bir parçası kırılıp parçalanıp yok olduğunda yerine hemen yenisi getirilebilir Bu nedenle de çok kullanışlıdır. Dilerseniz Google üzerinden çam ağacı mobilya özellikleri olarak inceleyebilirsiniz.

Sıklıkla uyarmamız gereken en büyük detay ağacın üzerine tiner bazlı ya Ne tiner ile çözülebilen vernik ve plastik bazlı ürünler kesinlikle tavsiye edilmez.

İlginizi Çekebilir  Çekme Karavan mı Motor Karavan mı Avantajlı?

Sınıf işçilikle yapılan ağaçlar genel olarak parlak görünmesi için tiner ile gümüş atılıp vernik bazlı solüsyonlarla parlatılmaktadır. Bu çok tehlikeli olsa da insanlar genel olarak bu detayı gözden kaçırmaktadır.

Vernik plastik bazlı bir katman olduğu için kuruduğunda kemikleşen bir kimyasaldır.

Bunun yanı sıra kalitesiz ve iyi uygulanmamış vernik oda sıcaklığında çözülebilir havaya karışabilir. Çizilmeler de ve darbelerde mutfak tezgahı veya dolabında cam kırığı şeklinde hareler oluşabilir.

Karavan içerisinde uzun süreli kullanımlar için en iyi adım gerçek ağaç kullanımı olmalıdır.

Zaruri durumlarda su kontrası plakası da kullanılabilir. Genel olarak biz bu malzemeyi duvar rekorlarında kullanmaktayız. Fakat maddi olarak diğer ürünlerden daha pahalı olacağı için su kontrası yerine yine kuru fırınlanmış ağaç tavsiye etmekteyiz.

Karavan mutfak çeşitleri ile ilgili farklı birçok model bulunmaktadır kesinlikle bakmışsınızdır Pinterest karavan mutfak modelleri olarak. Peki Kişiye özel bir Karavan Mutfak Tezgahı ilginiz çekmez mi? Mutfak dolabı aslında birçok fonksiyonel eklentiler ile çok kullanışlı bir yapıya dönüştürülebilir.

Size Özel Karavan Mutfak Dolabı istemezmisiniz?

Kişiye ve Karavana özel mutfak tezgâh modelleri ile karavanınıza renk katabilirsiniz. Daha işlevsel ve size özel bir Mutfak alanı için sizlere özel tasarımlar üretebiliriz.

Size özel neler yapabiliriz?

 Mutfak tezgâh ölçülerini siz belirlersiniz. En – Boy Yükseklik

 • İstediğiniz ağaç seçimi yapabilirsiniz.
 • Dolap Çekmecelerin açılma yönünü belirleyebilirsiniz.
 • Mutfak Tezgâhı içinde bardak sabitleme alanları isteyebilirsiniz.
 • Mutfak modelinde alttan sürgülü açılan kesme masası eklenebilir.
 • Mutfak tezgâhında zevkinize göre renk seçimi yapılabilir.
 • Vernik veya mat halde talep edebilirsiniz.
 • Ve gerisi sizin hayaliniz……

Yukarıda saydığımız birçok seçenek ve ilave edeceğiniz tercihler ile Karavanınız için özel tasarım Mutfak dolap ve tezgâhlarına ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Karavan Sineklik

Aşağıda Mutfak dolabının ham halini görebilirsiniz. Karavan iç ölçülerinize göre ÖZEL OLARAK sizler için üretim sağlanmaktadır.

Ürünün Bitmiş hali

Mutfak Dolabının Montaj yapılmış Hali
Hazırlanmış Hali

Detay bilgi için bize kbkaravanblog@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

karavan forum
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Karavan Mutfak Modelleri