e
sv

Karavan Park Projesi Nedir

Karavan Kamp Projesi
avatar

Gökhan Çelikbilek

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Karavan Park Projesi Nedir? Hangi illeri kapsıyor. Kamp alanlarında neler olacak. Standartları nedir? Hangi illerde başlayacak sorularının cevapları için Karavan Kamp Projesi haberimizi okuyabilirsiniz.

Karavan Park Projesi
Karavan Park Projesi

Türkiye Coğrafyası, tarihi, Denizi, doğası ve geçmiş zamanlarda birçok kültür barındıran Anadolu’nun zengin toprakları olduğunu belirten MÜSİAD İzmir Başkanı Bilal Saygılı “Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilen başarılı tanıtım kampanyaları sayesinde, özellikle son yıllarda ülkemiz önemli bir turizm atağı gerçekleştirmiştir.

MÜSİAD olarak Türkiye’nin Turizm potansiyelini ortaya çıkarmak ve farklı Uluslardan gelen Turistlerin ilgisini Turizm ile çekebilmek için büyük çaba sarf ediyoruz. Bu çalışmalar kapsamında, dünyada yükselen bir trendle, önemli turizm yöntemlerinden biri olarak öne çıkan karavan turizmini ülkemizde yaygınlaştırmak ve Karavan turizmini tercih eden yabancı turistlerin rotasına Türkiye’yi eklemelerini sağlamak amacıyla bir proje geliştirdik” dedi.

Kovid salgının etkilerini azaltmamız gerekli

Karavan Park Projesi Turizm için bir kazanım olacaktır. Karavan Park Projesi Türkiye gelecek olan Turistlerin tek bir Şehre bağımlı kalmayacağını Karavan Park projesi sayesinde Türkiye’nin birçok iline Karavanları ile seyahat edeceklerinden Turizm ciddi anlamda kalkınacaktır. Oteller ve Konaklama tesisleri COVİD-19 Corona Salgınının hayatımıza getirdiği önlemlerden dolayı tercih edilme oranlarının düşmesi, turizm sektörünü ciddi anlamda etkilerken, sektörden doğrudan ve dolaylı olarak gelir elde eden çalışan kitleyi de zor duruma soktu. Dolayısıyla, sektörün bir an önce eski performansına dönerek, Türkiye’nin yeniden yerli ve yabancı turist için cazibe merkezi olması, ülke ekonomimizin gelişmesi, istihdamın korunması ve artırılması bakımından son derece elzemdir.

Karavan turizmi, özellikle salgının ardından tüm dünyada en fazla tercih edilen tatil yöntemlerinden oluyor. Bizler de bu yükselen turizm çeşidini en iyi şekilde ülkemizde canlandırarak, ülkemizin turizmden sağlamış olduğu geliri artırmayı hedefliyoruz. MÜSİAD,

Karavan Kamp Projesi
Karavan Kamp Projesi
Karavan park projesi ile 6 Milyon turist hedeflenmektedir.

Karavan Park Projesiyle; günlük ortalama 200 dolar harcayan 6 milyon turisti ülkemizde ağırlamayı hedeflemektedir. Bu bakımdan projenin, turizm sektörünün içinden geçmekte olduğu darboğazdan çıkış noktasında, can suyu olacağına inanıyoruz” diye konuştu.   Karavan Park rotası genişleyecek   Karavan Park alanının yapılacağı ilk nokta olarak Trabzon’un Akçaabat ilçesinde sahil şeridinde bir bölge ile Hıdırnebi Yaylası seçildi.

İlginizi Çekebilir  Karavanda Yaşamanın Zorlukları Neler?

Karavan Park Projesi ile Türkiye genelinde belirlenecek 90 noktaya karavancılar için park alanları kurularak rotalar oluşturulabilecek. Proje kapsamında; Karavan Park alanlarında, her karavan için 80 ile 100 metrekare park alanı, temiz su, atık su boşaltım yerleri, elektrik, çeşitli sosyal donatılar ve gerekli güvenlik önlemlerinin alınacağı alanlar yer alacak.  

Karavan park projesi ile 6 Milyon turist hedeflenmektedir.

Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Isparta, İzmir, Kahramanmaraş, Kars, Kastamonu, Kayseri, Konya, Kilis, Mardin, Mersin, Muğla, Nevşehir, Ordu, Sakarya, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Van ve Trabzon şehirleri, ilk etapta Karavan Park rotasına eklenecek şehirler olacak.   Karavan Park rotasında yer alma noktasında yoğun ilginin olduğu diğer illerimizin projeye ilişkin çalışmaları, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve MÜSİAD tarafından değerlendirilecek ve uygun görülen iller, proje kapsamında Karavan Park rotasına eklenebilecek.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
 • Mehmet gün
  11 ay önce

  Merhaba benim bodrum yalıkavak ta 6500 m2 tarlam var karavan park alanı olarak değerlendirmek istiyorum ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

  yorum beğen
 • Cigdem
  2 sene önce

  Proje ne zaman hayat geçiriliyor, tamamlanması için hedef tarih var mı?

  yorum beğen
 • Enis İsmailoglu
  2 sene önce

  Çok geç kalmış bir proje. Umarım hızla gerçekleşir.

  yorum beğen
  • Gökhan Çelikbilek
   2 sene önce

   Evet Ülkemizde daha fazla yaygın olması gerekiyor. Sen gelişmeleri Blog hesabımızda yayınlıyor olacağız.

   yorum beğen

Sıradaki içerik:

Karavan Park Projesi Nedir