e
sv

Karavan Tente Modelleri

avatar

Gökhan Çelikbilek

 • e 1

  Mutlu

 • e 1

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Karavan Tente çeşitleri çok farklılık göstermektedir. Yerli Karavan Tenteleri, İthal Karavan Tenteleri, Kasetli modeller, Elektrikli modeller veya manuel, Otomatik Karavan tenteleri gibi birçok model bulunmaktadır. Ayrıca Marka olarak Erba, Fiamma, Thule, Dometic gibi İthal tentelerin yanısıra Yerli ürünler de farklı fiyatlar ve modeller ile Karavan yapımında kullanılmaktadır.

Karavan tentesi Çekme karavan veya Motokaravan olsun tüm karavanlarda bir ihtiyaç olan ve Karavan yaşamının kalitesini artıran en önemli Karavan yapım parçaları arasındadır. Özellikle yaz aylarında Deniz kenarında gölgelik bir alan veya Karavan dışında yapacağınız sabah kahvaltısında sizi Güneş’ten koruyacak bir koruyucu üründür.

Peki Karavan tentesi araştırması yaparken;

 • Nelere dikkat etmeliyiz?
 • Hangi modelleri tercih etmeliyiz?
 • Karavan Tente Fiyatları Nedir?
 • Yerlimi İthal mi bir ürün almalısınız?

Karavan Tente Modelleri

Thule Omnistor Elektrikli Karavan Tentesi

Karavan tenteleri araç tiplerine göre değişkenlik göstermektedir. Çekmek Karavan, Motorkaravan ve diğer Karavan modelleri için ayrı ebatlarda ve ölçülerde farklı ürün modelleri bulunmaktadır. Genel olarak ayrıldıkları noktalar Manuel Karavan Tenteleri ve Otomatik Karavan tenteleri olarak ayrışmaktadır.

Karavan yapımında farklı araç modelleri kullanıldığı için (Fiat Ducato, Citroen jumper, İveco Daily, Peugeot Boxer) Karavan tente modellerinin ölçüleri farklılık göstermektedir. 3.10 Metre, 3.60 Metre, 4.10 metre gibi birçok farklı ebatta ürün bulunmaktadır.

Manuel Karavan Tentesi

Herhangi bir elektrikli donanıma gerek olmadan Tente açma ve kapatma aparatı ile tente kullanıma hazır hale gelir veya kapatılır. Manuel karavan tenteleri otomatik açılan tentelere göre daha uygun fiyatlara sahip olup işlevsel olarak farklılık göstermemektedir. Fiyatların ekonomik olması nedeni ile çok daha yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Elektrikli Otomatik Karavan Tentesi

İsminden de anlaşılacağı üzere Elektrikli olan karavan tenteleri araç içinde alacağı enerji ile otomatik olarak açılmaktadır. Bazı tente modelleri araç içinde bulunan bir buton ile açılacağı gibi daha üst model ürünlerde uzaktan kumanda ile açılan tenteler bulunmaktadır. Örnek Thule Omnistor 8000 Modeli  

İlginizi Çekebilir  Karavan Yapmak mı Yaptırmak mı ? Bölüm_1

Karavan Tente Fiyatları

Karavan Tente ücretleri satın almak istediğiniz Marka ve modelin özelliklerine göre değişmektedir. Karavan tente fiyatları tamamı ile sizin bütçeniz ile paralel olarak değişebilir. Tente almadan önce doğru bir araştırma yapmanız gereklidir. Özellikle Yerli Karavan Tenteleri ve İthal Karavan tenteleri arasında ciddi bir fiyat farklı bulunmaktadır. Bunun yanısıra tente üretiminde kullanılan kumaş, Tente ayakları vb. diğer kriterlerde Karavan Tente Fiyatlarını etkileyen unsurlar arasındadır.

Yerli veya İthal ürünlerin fiyatları malzeme kalitesi ile eşdeğerdir. Tentenin zamanında önce güneşten etkilenerek solması, mekanizmaların arızalanması, Tentenin yırtılması vb. sebepler fiyatları etkilemektedir. Bu nedenle satın almadan önce firma Google Yorumları, Facebook veya İnstagram gibi sosyal medya hesaplarında ki yorumları incelemeniz doğru karar vermeniz için sizlere yol gösterecektir.

karavan forum
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
 • Ozan Avşar
  1 sene önce

  Merhaba, iyi günler
  Ben Ozan Avşar. Üniversite öğrencisiyim. 2 yıldır karavanımda yaşıyorum. Karavanımın ismi Küpşeker Türkiye’nin birçok yerini gezdim ve hala da geziyorum. Gezdiğim yerleri, anıları ve karavan hakkında bilgileri İnstagram ve YouTube kanalımdan yayınlıyorum. YouTube: 21000 abone, İnstagram: 4900 takipçim var. Karavanım için ihtiyaçlarımı farklı işlerde çalışarak karşılıyorum. İş birliği yapmak isterseniz sosyal medya bağlantılarımın linklerini buraya bırakıyorum, iyi günler diliyorum.
  https://www.instagram.com/avsaroglu_/?hl=tr
  https://www.youtube.com/channel/UCiC-g_lnTyq9hPsI95SSQmw/featured

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Karavan Tente Modelleri