e
sv

Karavan Elastomerik Yalıtım Malzemesi

avatar

Gökhan Çelikbilek

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kendi karavanımızı yapmak için bir adım attık ve süreç başladı. Yalıtım konusunda daha önce birçok Karavan yapan kişinin paylaşımlarını izlememiz bizim için geliştirici oldu. Fakat işin içine daha fazla girdikçe Karavan yalıtımının aslında ne kadar önemli olduğunun farkına varıyorsunuz.

Karavan seyahatlerinde özellikle Deniz kenarında veya açık alanda yüksek miktarda güneş ışınlarına maruz kalıyorsunuz. Bu nedenle Karavanların yazın yüksek sıcaklıktan etkilenmeden ve Kışın Dağ veya doğal ortamlarda Soğukları minumum seviyede tutabilmek için Karavan içi yalıtım gerçekten önem taşımaktadır.

Önceki düşüncemiz Araç içinde Taş yünü ürün ile yalıtım yaparak üzerinden Bizofil ABBA bir ürün ile ikinci katman geçmek ve son noktada ise Nem Bariyerleri ile araç içinde mutfaktan gelen nemin engellenmesi ve araç içi terlemenin olmaması için kullanmayı düşünüyorduk.

Elastomerik kauçuk nedir?

Karavan Yalıtım malzemesi olan Kauçuk Köpüğü kapalı gözenekli hücre yapısına sahiptir. Aynı zamanda Yüksek buhar difüzyonu direncine sahip bir yalıtım malzemesidir. Elastomerik kauçuklar yüksek yoğuşma durumu bulunan yüzeylerde ısı yalıtımı amacıyla kullanılmaktadır.

Elastomerik Kauçuk Yalıtım

Elastomerik Yalıtım Sağlığa Zararlı mı?

Halojen içermeyen (halogen free) elastomerik kauçuk yalıtım malzemeleri yangın esnasında en az zehirli gaz salınımı sağlayan malzemeler arasındadır. Yandığında yoğun duman ortaya çıkarmaz, çevreye zararlı ve zehirli gazlar yaymazlar.

Elastomerik Kauçuk Yalıtım Sağlığa Zararlımı

Neden Eski Yalıtım Malzemelerini Tercih Etmedik.

Bizofil ürünün yüksek maliyet olması ve Taş yününün zaman içerisinde hareket halinde olan araçlarda ufalanmasından dolayı hem solunmasında insan sağlığı için zararlı olacağı hemde nemden dolayı küflenme ve koku yapacağını düşündüğümüz için tercihimiz Elastomerik Kauçuk Yalıtım Şiltesi olarak tercih ettik.

İlginizi Çekebilir  Karavan Havalandırma Sistemleri

Neden Elastomerik Yalıtım Şiltesi?

Elastomerik Kauçuk Fiyatları

Yalıtım ile ilgili Tüm Özellikleri Barındırması

Elastomerik Yalıtım Kauçuk Şiltesi aslında diğer yalıtım malzemelerinin tamamının tek bir üründe toplanmış hali olarak düşünebilirsiniz. Bir yalıtım malzemesinde olması gereken Isı yalıtımı, Ses yalıtımı, Alev almaz ve Alev yürütmez, darbeleri engelleyen özelliklerinin tamamı Elastomerik Kauçuk köpüğü yalıtım malzemelerinde bulunması bizim için tercih sebebi oldu.

Elastomerik Yalıtım Malzemeleri Uygun Fiyatlar

Ayrıca ürünün diğer Karavan yalıtım malzemelerinin fiyatlarından daha ekonomik olmasıda karavan yalıtımından Elastomerik Kauçuk Yalıtım Karavan araç içi kaplama malzemesi seçiminde belirleyici unsur oldu. Diğer ürünlere göre %40 daha uygun fiyat ve özelliklerinin fazla olması Karavan yalıtımında tercihimizi belirledi.

Montaj Kolaylığı

Diğer yalıtım malzemelerinde ekstra birkaç kat ürün kullanmanız gerekli olacaktır. İşçilik olarak araç içinde olan boş yerlere taş yünü doldurmak, Keçe ile kaplamak ve en son nem ve ısı bariyeri uygulama zorundasınız.

Elastomerik Yalıtım malzemesinin montajında arkasında bulunan Yapışkan bant ile araç içinde çok daha basit ve kolay bir şekilde yalıtım yapabilirsiniz.

karavan forum
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
 • Erik Van Den boorn
  1 sene önce

  Bizde kendi Karavanımızı yapıyoruz geçen hafta ruhsar işlerimiz bitti çok az ufak dokunuşlar kaldı bende izolasyon konusunda uzun bir araştırma yaptım ve Hollan da da bu günler bu izolasyon kullanıldığı için kararım Elastomerikten yana oldu umarız memnun kalacağız

  yorum beğen
  • Gökhan Çelikbilek
   1 sene önce

   Merhaba
   Bizde aracımızın yapımına başladık. Elastomerik ürünler yenilikçi bir yapıya sahip. Taş yünü veya Cam yünü araç hareket halinde olacağı için zamanla rutubet ve ufalanma ile soluyabilirsiniz. Bu nedenle bizde Elastomerik Yalıtım malzemesi tercih ettik.

   yorum beğen

Sıradaki içerik:

Karavan Elastomerik Yalıtım Malzemesi