Karavan iç yalıtım Izogreen Bizofol Izobozz

İçindekiler

Karavan iç izolasyon malzemeleri

Karavan yalıtımında İzogreen ve Bizofol Abba nem bariyeri uygun mu? Özellikleri nedir? Karavan içi yalıtım konusunda yeterli olur mu? Hangi yalıtım ürünü uygun olacaktır. Karavan taban yalıtımında iç sıcaklığı korur mu? Karavan izolasyon ürünlerinde en etkili seçenek mi ? Fiyatları, Özellikleri ve birçok içerik ve bilgi.

Yalıtımdan önce Karavan için araç seçimi yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Karavan iç yalıtımında ısı kaybının engellenmesi ve soğuk hava girişinin minumum seviyelere çekilmesi için en önemli faktör Karavan için yalıtım önemini ortaya çıkarmaktadır. Doğru yalıtım yapılması sayesinde Karavan ses izolasyonu, iç ısı korunması ve dışarıdan gelen soğuk hava çok etkili bir şekilde engellenmektedir.

Eski alışkanlıkları bırakın (Taş yünü, Cam yünü,Strafor)

Yalıtım konusunda hem karavan üreticileri hem de yalıtımı kendi yapanlar, eskiden beri gelen alışkanlıklarla Taş yünü, Cam yünü, Strafor Elastomerik kauçuk gibi birçok ürün soruluyor. Fakat yeni nesil Izogreen ve Izobozz gibi ürünler, araç içinde özellikle karavan gibi içinde sürekli yaşanan ortamlarda çok sağlıklı solunabilir, tozumayan alerji yapmayan ürünler olarak öncelikli olarak kullanılması gereken ürünlerdir.

KaravanYalıtımı Taş Yünü Taş yünü kaynak_yalovacsb

Sağlığa zararsız yalıtım malzemeleri kullanın

Izogreen kot geri dönüşümünden üretilen tozumayan koruyucu eldiven ve gözlük gerektirmeden uygulama yapılabilecek kolaylıkla şekil alan, kesilebilen ve yapıştırılabilen bir ürün. Izobozz ise polyester elyaf bir keçe. Günlük hayatımızda kullandığımız kolonyalı mendiller, çocuk bezleri, doktor maskelerinin yapıldığı malzeme. Kısacası bu ürün de çok sağlıklı temas edilebilir bir ürün. Her iki ürün de direk aleve maruz kalsa bile zehirli duman çıkartmayan alevi yürütmeyen, damlama yapmayan ürünler. Çünkü zehirli duman 1-2 dk içinde bizi etkileyebilir ve aracın tamamı bu ürünle kaplanacağı için önemli.

Izogreen Keçe Kaynak Punteks

Izobozz neden tercih edilmeli

Izobozz Karavan izolasyon evox

Karavan yalıtımı gerçekten de önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konu bir defa yapılacak ve sonra değişim düzeltme şansınız olmayacak. Izobozz hem daha gözenekli yapısı, hem daha esnek olması hem de nem’e karşı hidrofobik yapısı ile nemli ortamlarda bile küf yapmayan özelliği ile Izogreen’e göre tercih edilmektedir.

İlginizi Çekebilir  Karavan Dönüşümünde Hangi Araç Seçilmeli?

20 mm (1500 gram/m²) veya 15 mm (1000 gram/m²) kalınlığındaki ürünler yeterli olacaktır. Ürün çok kolay bir şekilde uç uca gelebildiği için ısı ve ses kayıpları olmadan işini yapabilmektedir. Kısacası başka bir ürününü 2 kat kalınlığının yaptığı işi bu kalınlıklar ile yapabilmektedir.

İlk aşamada aracın yüzeyine Bizofol ABBA uygulanması önerilmektedir. ABBA ÇİFT tarafı alüminyum folyo içinde 2 kat hapsedilmiş hava olan baloncuklu 6 mm kalınlığında 250 gram/m² özelliğinde bir üründür. Bu sayede hem dışarıdan gelebilecek haşerat, fare, karınca v.b. canlılara karşı bir koruma sağlanacak hem de ısı ve ses yalıtımı yapacaktır.

Bizofol ABBA üzerine 20 veya 15 mm keçe son kat olarak tercihen nem bariyeri veya tekrar Bizofol ABBA uygulanarak yalıtım yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.