e
sv

Karavan Yatak Modelleri

avatar

Gökhan Ç

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 1

  Üzgün

Karavan içinde sürekli bulunmamız ve seyahat etmemiz akşamları Rahat bir yatakta günün yorgunluğunu çıkartmamız ve Ertesi güne daha zinde başlamamız için gereken ihtiyaç Uykudur. Gün içinde Karavan Kamp noktalarında ve yakın çevresinde yaptığımız Doğa yürüyüşleri, Denize girdiğimiz zamanlar ve Güneş altında kemiklerimize kadar ısınmamız çooookk güzell…

Fakat bunun birde gün sonu var.. Gün içinde yapılan tüm bu aktivitelerinin sonunda Karavan içinde Kuş Tüyü bir yatak da yatmak için sabırsızlıkla bekliyorsunuz muhtemelen. Gece olup yorgunluk çöktükten sonra yatağa girince en kısa sürede Uyku ya dalmanız önceliğiniz olması gerekmektedir.

Karavanda Yatak Modelleri işte bu yüzden önemlidir. Karavan Yatak Ölçüleri rahat bir gece ve deliksiz bir uykuya dalmanız için önemlidir. Günün tüm yorgunluğunu atmanız gerekir.

Farklı Yatak tipleri aracınızın iç dizaynına göre tercih etmeniz gereklidir. Farklı araç modellerinin iç hacimleri değişkenlik gösterdiğinden en doğru Karavan Yatak Sistemleri içinden seçim yaparak Kendi karavanınıza uygulayabilirsiniz.

İncelemek isteyebilirsiniz diye bu kısma Link ırakmak istedik 😉 Karavanda Güneş Paneli Seçimi yazımızı inceleyebilirsiniz. 

Asansörlü Yataklar (Tavandan İnen Yataklar)

Karavan da bu tarz yatakları kullanabilmeniz için aracınızın 17 m3 hacme ulaşması gerekmektedir. 17 m3 altındaki araçlarda Asansörlü Yatak olsa dahi çok elverişli olmayacaktır. 17 m3 araçta tavan yüksekliği 15 m3 araçlara göre 20 – 25 cm daha yüksek olduğundan Karavan içinde Asansörlü olarak kullanacağınız Yatak 17 m3 araçlarda daha uygun olacaktır.

Yurtdışı sitelerde Asansör Yatak veya Tavandan inen yatak kelimelerin karşılığı olarak SINTERMOVIL olarak aratmak yaparsanız pinterst ve Yotube birçok farklı model ve içerik görebilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir  Caravan Manufacturing Halil Kaya Mercedes Vario Dönüşümü

17 M3 Tercih Edilmeli
Özellikle Ducato Maxi 17 m3 veya Iveco Daily Maks araçlarda Asansör tipi yataklar tercih edilebilir.

Dışa Açılır Karavan Yatak Tipleri

Dışa açılan Karavan Yatak Tipleri isminden de anlaşılacağı üzere Karavan dışına uzayabilen yataklardır. Bu yatakların altında Teleskopik Raylar bulunmaktadır. Karavan içinde kullanılacak Yatak ağırlığına göre Teleskopik Ray seçimi yapmanız gereklidir. Farklı boy ve ağırlık ölçülerine kaldırabilecek yapıya sahip olan bu raylar ile farklı bir Yatak Modeli yapabilirsiniz. Kim istemezki akşam Yatağınızda yatarken Manzara seyretmeyi 🙂

Karavan Ranza Yatak Modelleri

Evimizde küçükken yattığımız Ranza yatakları Karavanınızda yapabilirsiniz. Tabiki Karavan iç hacminizin Ranza Yatak Seçimine uygun olması gerekmektedir. Modüler yapılara sahip olan örnek Karavan Yatak Modellerini aşağıda inceleyebilirsiniz. Gerçekten de yerden tasarruf edilen minimal ölçülere sahip modeller ilgi çekici. Eminiz sizinde ilginizi çekecektir.

Asklı Yataklar

Karavan yaşamı minimal hayat demek değil mi? İşte bu minimal hayat için sizlere Minimal yatak ölçüleri sunuyoruz. Karavan içinde yapacağınız tasarımlarda size fikir vermesi açısından fayda sağlayacaktır. Özellikle küçük ve çocuklu aileler için kullanışlı ve Karavan içinde yerden tasarrufu etmek için güzel bir fikir.

karavan forum
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Karavan Yatak Modelleri