e
sv

Kiralık Karavan

avatar

Gökhan Ç

 • e 0

  Mutlu

 • e 1

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İçerik

Karavan kiralama hakkında merak ettikleriniz. Kiralama firmaları, fiyatları, ekonomik ve lüks modeller, Motorkaravan, çekme karavan veya Alkovenli araç kiralamak mı istiyorsunuz? Dolandırıcılık nasıl oluyor? Sözleşmesinde nelere dikkat etmelisiniz?

Haftalık karavan kiralama, aylık veya günlük kiralama fiyatları kaç para? Ekonomik ve en ucuz araç seçiminde nelere dikkat etmelisiniz?

Karavan kiralama şirket seçiminde nelere dikkat etmelisiniz? Sözleşme koşulları neler?  

Kiralamak için hangi araç size uygun?

Karavan kiralamadan önce size en uygun olan araç modeli seçmeniz gerekmektedir. Çekme karavan, Alkovenli karavan veya Camper modelleri gibi birçok farklı alternatif olarak araç seçebilirsiniz. Dilerseniz bunları kısaca sizler yorumlayalım. Karavan modelleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Çekme Karavanlar

Çekme karavan kiralamak

Çekme karavanlar motorsuz taşıtlardır. Bir araç arkasında çekilen taşıtlar olup sürüş konusunda tecrübeli olmasınız. Savrulma, ani dönüşler, park etme vb. konularda tecrübeniz olmalı. 750 Kg altı bir karavan kiralayacaksanız “B Sınıfı ehliyet” 750 Kg üzerinden bir araç olacaksa “BE sınıfı sürücü belgesi” ile bu araçları kiralayabilirsiniz. Görsel Cengiz aslan

Motorkaravanlar

Bu karavan tipleri de kendi arasında ikiye ayrılır Camper araçlar ve Alkovenli araçlar olarak araç hacimleri ve sürüş dinamikleri farklıdır. Camper kabin içi ufak olmasına karşın sürüş konforu vardır. Alkovenli karavanlar ile hacim olarak geniş sürüş olarak beceri ister. Motorkaravan nedir yazımızı inceleyebilirsiniz.

Karavan kiralama için en uygun yapıdaki araçlar Camper Karavan modelleridir.

Camper Karavanlar

Camper Karavan kiralama ücretleri

Camper karavanlar aracın iç dizayn değişmeden karavana dönüştürülen araçlardır. Kiralama için en uygun modeller arasındadır. Sürüş olarak panel Van veya bir minibüs aracın kullanımından farksızdır. B sınıfı sürücü belgesi ile bu araçlar kullanılabilmektedir. İç hacimleri Alkovenli karavanlara göre daha dardır. Resim Themedventure

Alkovenli Karavanlar

Alkovenli karavan kiralama fiyatları

Alkovenli karavanlar bir araç kasasının üzerine giydirilen yapılardır. Alkovenli karavan kiralamak istiyorsanız sürüşün biraz zor olacağını bilmeniz gerekmektedir. Bu araçları B sınıfı ehliyet kullanabilmektedir. Yüksek hacimli olduğundan alt geçitlerde ve dar alanlarda dikkat etmelisiniz.

İlginizi Çekebilir  Karavan Proje Çizimi

Karavan için uygun araç seçimini tamamladıktan sonra doğru karavan firmasını tercih etmelisiniz. Kiralama süresince oluşabilecek kazalar, araç arızaları ve benzeri konularda problem yaşamadan güzel bir tatil geçirmek için doğru Karavan kiralama şirketi belirlemelisiniz. Bu kısımda size yol gösterecek açıklamalarda bulunacağız. Aşağıdaki sorgulama yöntemleri ile doğru firma tercihinde bulunabilirsiniz.

Firma seçiminde nelere dikkat etmelisiniz?

Kiralama şirketleri

Firma yorumları

Kesinlikle firmanın Facebook karavan kiralama , Google, İnstagram yorumlarını okumalısınız. Ayrıca ekşi sözlük karavan kiralama yorumları size yol gösterecektir. Sosyal kısımda tamamı ile kullanıcıların kendi yorumları olduğundan kiralama firması hakkında gerçek yorumları öğrenebilirsiniz. Şikayet var sitesi de size bilgi verecektir.

Firmadan referans isteyin

Karavan kiralamada referanslar önemli. Kiralama firmasından daha önce hizmet alan kişiler ile iletişime geçerek tatillerinde ne sıkıntı yaşadıkları firma ile iletişimlerinin nasıl olduğu kiraladıkları aracın genel durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu sizin gerçek yol gösterici olacaktır.

Şirket mi şahıs mı?

Firma şirket mi yoksa Şahıs firması mı? Şahıs firması olması durumunda fatura alamayacağınız, kaza durumunda resmi bir belgeniz olmayacağı, araç arıza durumunda ikame (yedek) araç temin edemeyeceğiniz. Karavanın hasar alması durumunda birçok problem yaşayabileceğinizi unutmayın.

Karavan kiralama fiyatları

Karavan kiralama firmaları

Her firmanın araç modelleri, aracın yaşı ve iç dizaynları farklı olduğundan Karavan Kiralama fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Kurumsal Firmaların yanısıra (Avis, yolcu360)  diğer firmalarda bu sektör içinde bulunmakta olup. Karavan kiralamadan önce mutlaka firma ile detaylı görüşmeniz ve sözleşme maddelerine bakmanızı tavsiye ederiz.

Firma ÜnvanıİlİlçeTelefonWeb Adresi
Naz Karavan Camper KiralamaİstanbılKadıköy0 (555) 206 02 20www.nazkaravan.com
Casavan Motokaravan KiralamaİstanbulBeykoz0 (216) 428 04 94www.casavan.com
Adım Rent A CarÇanakkaleMerkez0 (542) 664 16 19www.adimrentacar.com
Shantigo Karavan KiralamaİstanbulPendik0 (216) 706 30 60www.shantigo.com

Araç özelliğine güre ücretler

Kiralamak istediğiniz araç türü Karavan kiralama fiyatlarını değiştirmektedir. Yazı içinde bahsettiğimiz üzere karavan içi m3 hacim olarak küçük karavanlar daha ekonomik olmasına karşın Hacim olarak büyük karavanlar daha yüksek kiralama ücretleri oluşturmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Karavan Enerji Sistemleri

Ayrıca araç içinde kullanılan Malzeme kalitesi, Eşyalarda fiyatları etkileyen unsurlar arasındadır. Kiraladığınız araçta yatak kapasitesi, Çamaşır makinesi, Buzdolabı, TV, 220 volt elektrik vb. gibi birçok ölçüt üzerinden fiyatlar değişmektedir.

Araç Marka Modeli fiyatları etkilemektedir. 2001 model bir karavan ile 2014 model bir araç arasında fark olması doğaldır. Aynı Şekilde Ducato, Mercedes, İveco, Volt, Lüks VİP araçlar gibi birçok araç marka modeli de etkilemektedir.

Kısacası Lük Karavan Kiralayabileceğiniz gibi Ekonomik ücretler ile Ucuz Fiyatlarda karavan kiralayabilirsiniz. Bu tamamı ile sizin Tatil için ayıracağınız bütçe ile bağlantılıdır.

Kiralama sözleşmesi ve şartları

Karavan Yapım Maliyeti
Kiralama sözleşmesinde dikkat edilecekler

Marka Modeli seçtiniz, Kiralık Karavan araştırması yaptınız ve sonunda bir Firma ile anlaşma yaptınız. Sözleşme yapmadan önce Kiralamadan önce araca kesinlikle bininiz. Seyahat esnasında yaşayabileceğiniz sıkıntıları önlemek açısından, Akü durumları, tentenin nasıl açıldığını, Tüpün nerde olduğunu nasıl açıldığını, kapandığını, Tente nin nasıl açıldığı, pis su deposunun ve temiz su depolarını nasıl kullanıldığı gibi birçok soru sormalısınız.

Ayrıca Kiralama Firmasının yetkilisi ile araç içinde iken Video ve Görsel resimler çekmeniz sizin için büyük kolaylık sağlayacaktır. Seyahatiniz esnasında yaşanabilecek olumsuzluklarda Resim ve Görsellere bakabilirsiniz. Bu işlemleri yaptıktan Sonra;

Karavan Kiralama Sözleşmesi ni çok dikkatli okumalısınız. Şartları tamamı ile nedir? Sigorta varmı? Kaza durumunda araç tamir edilmesi durumunda bu bedel size yansıyor mu? Sözleşme çaymı hakkı varmı? vb. birçok soruyu Karavan Kiralamadan önce Sözleşmeyi dikkatlice okuyarak karar verebilirsiniz.

Kiralama süreleri

Karavanları günlük, haftalık veya aylık olarak kiralayabilirsiniz. Ekonomik olan fiyatlar uzun süreli olan kiralamalarda verilmektedir. Kısa süreli kiralamalarda daha yüksek fiyatlar ile karşılaşabilirsiniz. Örnek Haftalık Karavan Kiralama yapmanız durumunda %20 daha fazla ücret ödeyeceksiniz.

İlginizi Çekebilir  Karavan Yapmadan Önce | Marmara Karavan

Ortalama 2020 yılında fiyatlar Günlük Karavan başına 300 TL. den başlayım – 600 TL. ye kadar olan ücretler ile kiralanmaktadır. Bu Ücretler Haftalık kiralama da günlük kira ücretleridir. 2021 – 2022 – 2023 yıllarında ’da bu ücretlerin sabit kalmasını temenni etmekten başka bir dileğimiz kalmıyor

Hotomobil Kiralama Fiyatları

Hotomobil Doblo Karavan kiralamak istiyorsanız. Dilerseniz birazda bundan bahsedelim. Hotomobil araçları bildiğiniz üzere Fiat Doblo üzerine oluşturulan monoblok yapıya sahip Motokaravan modelleri arasındadır.

Hotomobil firmasının kiralık karavan fiyatları araç marka modele göre değiştiği gibi karavan modellerine görede kiralama fiyatları değişmektedir.

Örnek Gladiator pikap karavan 2011 Model Ford Ranger 3.0 4×4 Wildtrak AT günlük kiralama ücreti 750 Türk Lirası iken 2015 Model Yeni Nesil Ford Ranger 3.2 4×4 Wildtrak AT araç modeli değiştiği için günlük kiralama ücreti de değişmektedir.

Gladiator Pikap Karavan Kiralama

Hotomobil Ronin araç kiralamak istiyorsanız bu kısımda da normal standart model Fiat Doblo bir araç için günlük 650 Türk Lirası kiralama ücreti varken 2020 Model Ronin Motorkaravan model fiyatı 800 Türk Lirası olarak kiralayabilirsiniz.

Hotomobil Kiralama Fiyatları

Doblo karavan kiralama modelleri Ronin Motokaravan ve Gladiator Pick-up fiyatlar için Hotomobil karavan kiralama Fiyatları sayfasına bakabilirsiniz. Yukarıda verdiğimiz Fiyatlar 2021 fiyatları olup 2022-2023 ve 2024 yıllarında ücretler değişiklik gösterebilir.

karavan forum
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Kiralık Karavan