Kiralık Karavan

Yazi içeriği

KARAVAN KİRALAMA VE FİYATLARI

Kiralık karavan aslında iki cümleden oluşan bir kelime KİRALIKKARAVAN . Fakat bu iki sözcüğün altında neler yatıyor isterseniz inceleyelim. Kiralamak kavramı belli bir eşyanın belli bir süre sizin olması demek.

Düşünün 12 ay boyunca çalışmışsınız, mücadele etmişsiniz, Trafik, Stres vb. birçok sizi yıpratıcı süreçlerden geçtikten sonrasında 15 günlük bir Tatiliniz var ve Tatile Kiralık Karavan ile çıkmak istiyorsunuz. Özellikle Büyükşehirlerde (İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa vb.) yerlerde yaşamak gerçekte de zor bir hayat mücadelesi demekte.

Kiralık Karavan

Karavan Kiralamadan Önce

Öncelik olarak internete girdiğiniz ve Google arama motoruna yazacağınız Kiralık Karavan, İstanbul Karavan Kiralama vb. kelimeler ile arttınız. Karşınıza Karavan Kiralayan Firma sonuçları geldi bu süreçlere gelmeden önce. Karavan içinde 15 gün veya 1 hafta sizin için en önemli olan zaman dilimin geçireceğiniz için Doğru bir Karavan Kiralama Firması ndan Karavan kiralamanız gereklidir.

Karavan Kiralama Firması nın Google, Instagram, Facebook gibi sosyal platformlarda yapılan kullanıcı yorumlarını incelemeniz gerçekten çok önemlidir. Size Karavan kiralama konusunda doğru firma olup olmadığı hakkında bir ipucu verecektir. Kurumsal karavan kiralama firmalarının yanısıra bu hizmeti ek iş olarak gören ve kendi karavanını kiralama isteyen birçok kişi ile karşılaşabilirsiniz. Doğru Karavan Kiralama Şirketleri olması gereklidir. Kurumsal Karavan Kiralama firmaları örnek olarak Avis, yolcu360 olarak inceleyebilirsiniz. Kiralık Karavan Ekşi forum alanından da inceleyebilirsiniz.

Bunun haricinde Karavan Kiralama şartları da büyük önem taşımaktadır. Bu bilgilerin tamamını Telefonda kiralama şirketine sorabilir ve ön bilgi olarak detaylarını alabilirsiniz. Örnek Kiralama süresince Sigorta yapıyorlar mı? Kaza olması durumunda şartları nedir? Kaza olması durumunda ne kadarlık ücretini karşılıyorlar? Vb. birçok sorulacak soru ile Firmanın doğrulunu teyit edebilirsiniz.

Karavan Kiralama yerleri olarak aracı size nerede teslim edecekler ve aracı nerede teslim alacaklar. Konutunuza yakın bir yer olması sizin için avantaj olacaktır. 

Uluslararası Karavan Kiralamak

Yurtdışına Karavan ile çıkmak istiyorsanız Örnek; Paris, Almanya, Yunanistan vb. Uluslararası Karavan Kiralamak istiyorsanız bu bilgiyi Kiralama yapacağınız firma ile Sözleşme öncesi görüşmeniz gerekmektedir. Uluslararası Seyahatlerde aracın sigortası farklılık göstermektedir. Yurtdışına çıkış için bir engeli olup olmadığını sormalısınız.

Haftalık Karavan Kiralama yapabileceğiniz gibi Günlük veya Aylık Karavan Kiralama süreçlerini de öncesinden kendi içinizde planlamanız gereklidir. Kısaca kaç günlük bir seyahat planlıyorsunuz ve ihtiyacınız nedir ? Bazen özel günler içinde Karavan Kiralayabilirsiniz. Doğum günü veya Evlilik yıl dönümü, Evlilik Teklifi 🙂

Kiralık karavan fiyatları

Kiralanacak Araç Marka Modelleri

Karavan ile çıkacağınız Tatilde rahat etmeniz ve Aile bireylerinin tamamının mutlu olması öncelikleriniz arasında olmalıdır. Bütün bir yılın stresini atacağınız sadece 1 hafta veya 15 günlük bir zaman dilimi var ve bu zaman dilimi de bir daha geri gelmeyecek durumda.

Bu nedenle kiralayacağınız Karavanın türünü seçmelisiniz. Alkovenli , Moto Karavan, Çekmek Karavan, Camper Karavan, Semi Karavan gibi Kiralama yapılacak Karavan araçları bulunmaktadır. Hepsinin iç hacimleri farklı yatak sayıları değişkendir. Burada kaç kişi Karavan içinde yaşayacağınız ve ihtiyaçlarınız ön plana çıkmaktadır. Lüks Karavan Kiralama yapabileceğiniz gibi Ekonomik bir araç da tercih edebilirsiniz.

Ayrıca Kiralama yapacağınız araçların M3 leri tamamı ile hacimlerini etkilemektedir. 9 M3 den başlayan araçlar 17 m3 araçlara kadar Karavan yapılan araçlar vardır. Bunun yanısıra  Marka Model seçerken sizin için sürüş konforuna etki edecektir. Karavan yapımına uygun araçlar yazımızı okuyabilirsiniz. Ducato, Mercedes, İveco, Wolksvagen Volt vb. araçlar genel olarak Karavan yapımına uygun olan araçlardır.

Otomatik Vites Araç Kiralamak mı istiyorsunuz ?

Kiralık Karavan Otomatik Vites arıyorsunuz ve buluyorsanız çok şanslı olmalısınız J Karavan yapımı ndan araçların 5 yaş altığı olması ve araçların Ticari araçlardan çevrilmesinden dolayı Otomatik Vites bir araç bulma şansınız biraz zor maalesef. Genel olarak kiralayacağınız araçlar düz vites olacaktır.

Haftalık kiralık karavan

Kiralık Karavan Sözleşme ve Şartlar

Marka Modeli seçtiniz, Kiralık Karavan araştırması yaptınız ve sonunda bir Firma ile anlaşma yaptınız. Sözleşme yapmadan önce Kiralamadan önce araca kesinlikle bininiz. Seyahat esnasında yaşayabileceğiniz sıkıntıları önlemek açısından, Akü durumları, tentenin nasıl açıldığını, Tüpün nerde olduğunu nasıl açıldığını, kapandığını, Tente nin nasıl açıldığı, pis su deposunun ve temiz su depolarını nasıl kullanıldığı gibi birçok soru sormalısınız.

Ayrıca Kiralama Firmasının yetkilisi ile araç içinde iken Video ve Görsel resimler çekmeniz sizin için büyük kolaylık sağlayacaktır. Seyahatiniz esnasında yaşanabilecek olumsuzluklarda Resim ve Görsellere bakabilirsiniz. Bu işlemleri yaptıktan Sonra;

Karavan Kiralama Sözleşmesini çok dikkatli okumalısınız. Şartları tamamı ile nedir? Sigorta varmı? Kaza durumunda araç tamir edilmesi durumunda bu bedel size yansıyor mu? Sözleşme çaymı hakkı varmı? vb. birçok soruyu Karavan Kiralamadan önce Sözleşmeyi dikkatlice okuyarak karar verebilirsiniz.

Karavan kiralama firmaları

Kiralama Firmaları

Yukarıda kısaca Karavan Kiralamadan önce yapmanız gereken işlemlerden bahsettik, Sözleşme, Seçilecek Firma, Araç marka model vb. birçok kriter kiralama öncesinde dikkat etmeniz gereken noktaların başındadır. Bunun haricinde Kiralık Karavan Fiyatları da yukarda geçen maddeler ile paralel gitmesi gerekmektedir. Karavan Kiralama Fiyatlarında birden fazla unsur vardır fiyatları etkileyen isterseniz kısaca bunlardan bahsedelim.

Konuya girmeden önce şunu da söyleyelim Karavan Kiralamadan önce Erken Rezervasyon yaptırmanız gerekli. Çoğu kişi Tatil planını yaparken Tatile çıkmadan çok önce yapmaktadır. Sezon içinde Karavan bulma şansınız çok az. Örnek Temmuzda bir tatile çıkacaksanız Karavan Erken Rezervasyonu olarak Ocak veya Şubat ayarlarında yapmanız gerekmektedir.

Bölgesel Fiyatlar

Bölge ve Sezon durumuna Fiyatlar değişmektedir. Özellikle Büyükşehirlerde İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Marmaris vb. illerde nüfus yoğunluğundan dolayı Karavan için talep çok yoğun olmaktadır. Buda Arz Talep meselesi demek oluyor. Ne Kadar fazla talep olursa Kiralama Ücretleri o kadar yüksek olmaktadır.

Ayrıca Karavan Kiralarken Erken Rezervasyon yaptırmanız önemli Erken Rezervasyon ile talep fazla oluşmadan ön ödeme yaparak Güvenli olarak Karavan Kiralayabilirsiniz. Sezon sonrası Ekim ayından başlayarak Mart ayına Kadar bu süreç içinde ön kiralama yapabilirsiniz.

Kiralama Süreleri

Karavanları günlük, haftalık veya aylık olarak kiralayabilirsiniz. Ekonomik olan fiyatlar uzun süreli olan kiralamalarda verilmektedir. Kısa süreli kiralamalarda daha yüksek fiyatlar ile karşılaşabilirsiniz. Örnek Haftalık Karavan Kiralama yapmanız durumunda %20 daha fazla ücret ödeyeceksiniz.

Ortalama 2020 yılında fiyatlar Günlük Karavan başına 300 TL. den başlayım – 600 TL. ye kadar olan ücretler ile kiralanmaktadır. Bu Ücretler Haftalık kiralama da günlük kira ücretleridir. 2021 – 2022 – 2023 yıllarında’da bu ücetlerin sabit kalmasını temenni etmekten başka bir dileğimiz kalmıyor

Karavan Kiralamadan Önce
Dikkat Etmeniz Gerekenler konusunda sizlere kısaca bilgi vermek istedik. Sizleri aydınlatabildiysek ne mutlu bizlere. Diğer yazılarımızda görüşmek üzere kendinize iyi bakın ve kendinizi sevin 

Kiralık Karavan Fiyatları

Kiralama Ücretleri

Son olarak firma politikası. Her firmanın araç modelleri, aracın yaşı ve iç dizaynları farklı olduğundan Karavan Kiralama firmalarından fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Kurumsal Firmaların yanısıra (Avis, yolcu360)  diğer firmalarda bu sektör içinde bulunmakta olup. Karavan kiralamadan önce mutlaka firma ile detaylı görüşmeniz ve sözleşme maddelerine bakmanızı tavsiye ederiz.

Araç Özelliğine Göre Fiyat

Kiralamak istediğiniz araç türü Karavan kiralama fiyatlarını değiştirmektedir. Yazı içinde bahsettiğimiz üzere karavan içi m3 hacim olarak küçük karavanlar daha ekonomik olmasına karşın Hacim olarak büyük karavanlar daha yüksek kiralama ücretleri oluşturmaktadır.

Ayrıca araç içinde kullanılan Malzeme kalitesi, Eşyalarda fiyatları etkileyen unsurlar arasındadır. Kiraladığınız araçta yatak kapasitesi, Çamaşır makinesi, Buzdolabı, TV, 220 volt elektrik vb. gibi birçok ölçüt üzerinden fiyatlar değişmektedir.

Araç Marka Modeli fiyatları etkilemektedir. 2001 model bir karavan ile 2014 model bir araç arasında fark olması doğaldır. Aynı Şekilde Ducato, Mercedes, İveco, Volt, Lüks VİP araçlar gibi birçok araç marka modeli de etkilemektedir.

Kısacası Lük Karavan Kiralayabileceğiniz gibi Ekonomik ücretler ile Ucuz Fiyatlarda karavan kiralayabilirsiniz. Bu tamamı ile sizin Tatil için ayıracağınız bütçe ile bağlantılıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.