e
sv

Marmara Karavan Kamp Değirmen Kamp

avatar

Gökhan Ç

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kaz Dağı veya Kaz Dağları ismi ile anılan dağ Biga yarımadasından uzanmaktadır. Eşsiz bir doğa harikası olan Kaz Dağları camp alanları ve nefes alan bir havaya sahiptir. Kaz dağlarının doğusunda Eybek Dağı ve diğer dağlar ile çevrilmiştir.

Kaz Dağları, ülkemizin en önemli zenginliklerinden biri bana göre. Antik dönemlerden bu yana pek çok efsaneye konu olan ve İda Dağı olarak da bilinen Kazdağları, “ALLAH’ın ARMAĞANI” olarak tasvir edilen tam bir doğa harikası.

Şehrin korkunç havasından kurtulmak için yapabileceğiniz en iyi şey Kaz Dağları’na kaçmak.

Zeytin bahçeleri, kızılçam ve daha da yükseklerde meşe ve karaçam ormanlarıyla kaplı bu güzel coğrafya, Ege’nin yakıcı sıcağından bunalanlar için tam bir kaçış yeri. Öyle ki yaz ortasında bile geceleri serinlikten dolayı ürperiyorsunuz.

Kalabalık tatil ortamlarından uzak, sakin, huzurlu, dingin bir ortamda tatil yapmak isteyenler için Kazdağları her mevsim gidilebilecek bir coğrafya. Karpuz çatlatan soğuk kaynaklar, cıvıl cıvıl kuş sesleri ile kaynaşan şelale sesleri, şehirlerin boğucu gürültüsünden uzak huzurlu bir ortam sunuyor kendisine sığınanlara. Serinlikle misafirlerine yaz sıcağını unuttururken, şifalı kaynaklarından mutluluk ve huzur sunuyor.


Karavan Kamp Alanları Değirmen Kamp

Karavan kamp yeri Balıkesi (Değirmen Kamp

Dünyanın ilk güzellik yarışması Kaz Dağları’nda

İİzmirli Şair Homeros İlyada adlı eserinde Kazdağları’ndan “Bol pınarlı vahşi hayvanların anası” olarak söz etmiş. Afrodit, Hera ve Athena’nın katıldıkları, Truva Savaşı’na yol açan o meşhur güzellik burada yapıldı. Zeus burada doğdu, tanrılar Truva Savaşı’nı buradan izledi ve karısı Hera ile bu dağda evlendi. Troya Savaşı’nın baş aktörlerinden Paris bu dağlarda çobanlık yaparmış. Nuh’un gemisinin İda’da olduğunu söyleyenler de var. Sarıkız efsanesi ise bugün hala dilden dile dolaşıyor.

Bu eşsiz doğa içinde sizde Karavan ile kamp yapmak isterseniz size nezih ve güzel bir Kamp alanı önerebiliriz. Karavan ile çıkacağınız Tatilde Balıkesir veya Çanakkale rotasından geçecekseniz uğramanız gereken bir adres var. Değirmen Camp alanı Karavan için ayrı bir park alanı bulunan tesis de konaklayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Polonezköy Gezilecek Yerler


Değirmen Camp biraz tanıyalım isterseniz.

Edremit Akçay Zeytinli Mahallesi piknik mesire alanlarından geçilerek ulaşılabilir köyün içinde, fakat bağımsız konumda bir kamp alanıdır.

Kaz dağlarının eteklerinde asırlık çınar ağaçlarının altında temiz camp alanı, duş olanakları, kano turları, serpme köy kahvaltısı, meşe odunu kömüründe demlenmiş semaver çay ve daha birçok hizmetimiz siz doğaseverlere sunulmuştur. Değirmen Camp olarak sizlere en iyi hizmeti vermekten mutluluk duyarız.


Karavan ile gezilecek yerler

Değirmen Camp alanına yakın yerler


Karavan ile kamp noktası Edremit

Değirmen kamp karavan kamp alanında aracınız ile kalabileceğiniz gibi. Kamp alanına yakın olan yerler de sosyal aktiviteler yapabilirsiniz.

 1. Hasan Boğuldu Göleti ve Sütüven Şelalesi ; Kampımıza 4 km mesafede, Milli park içerisinde giriş ücretlidir.
 2. Sarkız Tepe; Kampımıza 30 km mesafede, Milli Park içerisinde, Kaz dağlarının zirvesinde, Ücretli, alan klavuzu eşliğinde Jeep safari turları ile çıkılabilir.
 3. Akçay, 4 km.
 4. Edremit, 10 km
 5. Güre 6 km (termal oteller mevcuttur günü birlik banyo imkanı)
 6. Tahta kuşlar Müzesi, 7 Km.
 7. Altınoluk Antandros Kazı Alanı, 25 km,
 8. Adatepe Zeus Altarı, 27 Km,
 9. Yeşilyurt Köyü, 30 km.
 10. ASSOS Antik şehri, 40 km.
 11. Ayvalık, 55 km.
 12. ZEYTİNLİ ROCK FESTİVAL ALANI, 4 KM (Ücretli, toplu taşıma araçlarıyla servis imkanı vardır.)

Değirmen Karavan Kamp alanı ile deniz mesafesi 3 Km. dir.

İzmirli Şair Homeros İlyada adlı eserinde Kaz Dağları’ndan “Bol pınarlı vahşi hayvanların anası” olarak söz etmiş. Afrodit, Hera ve Athena’nın katıldıkları, Truva Savaşı’na yol açan o meşhur güzellik burada yapıldı. Zeus burada doğdu, tanrılar Truva Savaşı’nı buradan izledi ve karısı Hera ile bu dağda evlendi. Troya Savaşı’nın baş aktörlerinden Paris bu dağlarda çobanlık yaparmış. Nuh’un gemisinin İda’da olduğunu söyleyenler de var. Sarıkız efsanesi ise bugün hala dilden dile dolaşıyor.

İlginizi Çekebilir  İstanbul Karavan Kamp Noktaları
Edremit Balıkesir Karavan Kamp
karavan forum
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Marmara Karavan Kamp Değirmen Kamp