e
sv

Polonezköy Gezilecek Yerler

avatar

Gökhan Ç

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İstanbul’a yakın olan Karavan Kamp alanları arasında olan Polenezköy İstanbul’a 25 km mesafede olan Şirin bir ilçesidir. İstanbul’dan uzaklaşmak ve Doğa ile baş başa kalmak için İstanbul Dışı Kamp noktaları arasında tercih edilmesi kesin gerekli olan bir alandır.

Polenezköy Sabah Kahvaltısı

Karavanınızla gideceğiniz Polenezköy de Pazar günü güzel bir kahvaltı ile başlayabilirsiniz. Köy kahvaltı yada açık büfe kahvaltı konseptinde olan birçok nokta görebilirsiniz. Kahvaltı sonrasında Bisiklet veya Yaya olarak orman içinde uzun bir yürüş size enerji katacaktır. Paintball meraklısı iseniz Polenezköy sizin için tam bir heyecan noktası olacaktır. Polenezköy Maalesef fiyatları yönünden eskisi kadar ekonomik olmayan bir beldemiz arasındadır.

Ekşi sözlük’de Polenezköy hakkında detaylı bilgilere ve yorumlara ulaşabilirsiniz. Polenezköy hakkında bilgi için Buradan bakabilirsiniz.

Polenezköy Hayvan Parkı

Polenezköy aslında tam bir cennet diyebiliriz. Açık hava Hayvanat bahçesi ile doğa ile içiçe olmanızı sağlayacaktır. Country Club bünyesinde bulunan Hayvanat Bahçesinde Hayvanlar Kafeste değil doğa içinde özgürce dolaşmaktadırlar. Doğa içinde olmak ve İstanbul Dışı gezilecek yakın alanları tercih etmek isterseniz Polenezköy sizin beklentilerinizi karşılayacaktır.

Polenezköy Binicilik Kulüpleri

Diğer farklı bir Alternatif ise Binicilik Kulüpleri. At binmeyi seviyorsanız Polenezköy seyahatinizde kesinlikle tercih etmeniz gereklidir. Atlar İnsanlara yakın olan hayvanlardır. Polenezköy civarında Orman içinde At binmek size enerji katacağı gibi İstanbul’dan uzaklaşmak ayrı bir haz verecektir. At binmeyi bilmiyorsanız da At Binicilik kulüplerinde eğitim alabilirsiniz veya Ata binmekten korkuyorsanız Eğitim alan kişileri izleyebilirsiniz. Karavanınızı yakın bir noktaya park ederek bu deneyimiz kazanabilirsiniz.

Polenezköy Otelleri

Karavan ile gideceğiniz Polenezköy ’de dilerseniz 1 gece Otelde konaklamak size farklı bir deneyim sunabilir. İstanbul’a yakın olan ve Doğa ile iççice bir yaşam sağlayan Polenezköy ‘de konaklamak isterseniz Otelleri tercih edebilirsiniz. İlçede 30-40 adet arasında Otel bulunmaktadır. Gecelik konaklama ücretleri Otel kalitesine göre farklılık göstermektedir. Ortalama 90 TL. ile başlayan Polenezköy Otel fiyatları 400 – 500 TL. ye kadar çıkmaktadır. Otelde konaklamak istiyorsanız kesinlikle Otele giriş yapmadan önce Pazarlık yapmanızı Tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilir  Karavan Park Projesi Nedir

Polenezköy Country Club

Polenezköy sınırları içerisinde kalan Country Club Otel odaları turistlik mimarisi, şömüneleri ile Yeşil bir doğa içinde kendinizi bulacaksınız. 1981 senesinde Otel olarak Country Club hizmete girmiştir. Otel iki alana bölümlenmiştir. Piknik alanları ve Konaklama alanları olarak ayrışmış durumdadır. Country Club odalarında 5 veya 8 kişi olarak konaklama yapabilirsiniz. Konaklama için odaların tamamı 100 kişi kapasitelidir.

Polenezköy Nehir Park

Polenezköye gittiğinizde Nehir Park’a uğramadan İstanbul’a geri dönmeyin J Sabah Kahvaltısı ile beraberinde dilerseniz öğlen yemeğinizi de Polenezköy Nehir Park tesislerinde yapabilirsiniz. Tesis mutfağında Organik Köy kahvaltısı, Kuzu pirzola, Dana Antrkot, Tavuk çeşitleriyle sizleri bekliyor olacaktır.

Tesis Ormanın içinde olup 5.600 metrekaralik bir arazi alanına yayılmıştır. Doğa ile içiçe olabileceğiniz bir alandan bahsediyoruz sizlere ! Tesisde araçlar için otopark alanları mevcut olup toplu organizasyonlar içinde Polenezköy Nehir Park hizmet vermektedir. Adres bilgisi ; Cumhuriyet, Beykoz Cd. No:46, 34829 Beykoz/İstanbul Konum bilgisine Buradan ulaşabilirsiniz.

karavan forum
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Polonezköy Gezilecek Yerler